To nagranie wywołało w sieci ogromne zamieszanie. Przygotowane przez telewizję ZDF wideo i piosenka ma przekonać inne kraje Europy o tym, że Niemcy to najbardziej tolerancyjne państwo. W piosence wywołane na dywanik są m.in. Polska i Węgry, którym Niemcy nie szczędzą oszczerstw.

Choć nagranie pochodzi z 2016 roku, znów szokuje internautów. Wszystko przez ostatnie zapewnienia Merkel, że kanclerz po raz kolejny przyjęłaby milion imigrantów do Niemiec. Właśnie w te tony uderza niemiecka twórczość zrealizowana na zlecenie ZDF. W piosence podejmowany jest temat imigracji i przyjmowania imigrantów, Niemcy wielokrotnie tytułują się w niej jako najbardziej tolerancyjny i najsympatyczniejszy kraj świata.

Nie brak oczywiście odniesień do Polski, która jest wyklinana i przedstawiana jako odwrotność tego, co dzieje się u Niemców. Polskich akcentów można dopatrzyć się chociażby w tym fragmencie tekstu – „Bądźcie mili albo przyjdziemy po was w naszych sandałach wkładanych na skarpety. Nasze ręczniki znajdą się na waszych leżakach. Wegańskie kiełbaski w naszych brzuchach”.

Najbardziej szokują jednak słowa małej niemieckiej dziewczynki, która z całą mocą uderza w Polaków. Jak z rękawa sypią się przekleństwa, a Polacy są ostro szkalowani. Z nagrania dowiadujemy się, że Niemcy mają nas za „kutafonów”, „gównomózgów”, „głąbów” i „cipy”.

– Hej, wy, głąby! Przyjrzyjcie się dobrze tym pełnoprawnym obywatelom Republiki Niemiec w roku 2016. Mają prawo robić wszystko to, na co mają, kurwa, ochotę, wy durne gównomózgi! A wiecie dlaczego, kutafony? Bo to są pierdolone istoty ludzkie, takie jak ty i każdy inny. Słyszałeś o imperatywie kategorycznym, dupku? Poczytaj Kanta, cipo! – śpiewa mała Niemka.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=000&v=HMQkV5cTuoY

źródło: youtube.com, wprawo.pl

Czy husaria nosiła skrzydła? Możesz się zdziwić! Znane fakty historyczne, które nie są prawdą

...

Zobacz również