Po głośnych oprawach kibiców Legii Warszawa, które wstrząsnęły światową opinią publiczną, teraz na językach całej Polski znaleźli się sympatycy Wisły Kraków. To, co przygotowali bowiem na jedno ze spotkań ulubionej drużyny, dla wielu osób było przekroczeniem kolejnej, kontrowersyjnej granicy.

„Niech Bóg ma litość nad naszymi wrogami, bo, jak widzisz, my jej nie mamy” – brzmiał napis, który kibice Wisły umieścili na trybunach jako część gigantycznej oprawy. Oprócz niego pokazali także postać w kominiarce otoczoną krzyżami, które symbolizują zabitych przez nich kibiców Cracovii.

Dla wielu osób oprawa ta jest już stanowczym przekroczeniem granic. Nie dość bowiem, że w tego typu sprawy wmieszana została bardzo ważna dla wielu osób świętość, szczycenie się morderstwami jest po prostu przesadą.

Liczni komentatorzy zauważyli także, że to nieprawdopodobne, aby tego typu oprawę wnieść na stadion niezauważoną. Są więc wśród organizatorów imprezy publicznej osoby, które zgodziły się na pokazanie światu tej grafiki, nie mając z jej przekazem żadnego problemu. Sami kibice bronią za to oczywiście swojego dzieła i nie widzą w nim niczego niewłaściwego.

Fot. Twitter/ULTRA SPIRIT
Fot. Twitter/ULTRA SPIRIT
Fot. Twitter/ULTRA SPIRIT
Fot. Twitter/ULTRA SPIRIT

ZOBACZ TAKŻE

...

Zobacz również