Szokująca metamorfoza młodej posłanki PO. Rak zmienił ją nie do poznania

Szokująca metamorfoza młodej posłanki PO. Rak zmienił ją nie do poznania

Rak jest straszną i wyniszczającą dolegliwością, którą nie łatwo wyleczyć, a proces ten jest kosztowny. Choroba zaatakowała także jedną z młodych posłanek Platformy Obywatelskiej, która przez chemioterapię bardzo mocno się zmieniła. Zdjęcia i historia kobiety pokazują, jak ważna jest profilaktyka.

Katarzyna Stachowicz mandat poselski objęła w 2014 roku, zastępując Wojciecha Saługę. Funkcję tę pełniła do następnego roku i nie ubiegała się o reelekcję. Niestety w późniejszym czasie zdiagnozowano raka piersi. Musiała poddać się ryzykownej chemioterapii, gdyż na profilaktyczny zabieg było już za późno. Teraz walczy o jego refundację, gdyż jest on dużo tańszy od leczenia. - Chcę, żeby inne kobiety miały tę szansę - mówi dziennikarzom była posłanka.

Nie do poznania

Terapia zmieniła Stachowicz tak, że trudno ją poznać. Zniknął najbardziej charakterystyczny element jej wyglądu - długie, gęste włosy. Jak sama twierdzi, długo czuła się, jakby odebrano jej kobiecość. Cały czas twierdzi także, że refundacja mastektomii mogła pomóc jej, a w przyszłości da szansę innym kobietom. Z tego też powodu pisze listy do posłów i ma już pierwszych stronników - głównie posłanki Platformy. - Ten proces leczenia jest bardzo nieprzyjemny, przy tym traci się wszystkie włosy, człowiek zaczyna się czuć mniej pewnie. Nowotwór to nie tylko choroba ciała, ale i duszy. Czułam jakby moja, kobiecość została podkopana, bo długie, gęste włosy gdzieś zniknęły. Myślę, że to problem, który spotyka wiele kobiet - opisuje polityk. screenshot/wp.pl screenshot/wp.pl źródło: wp.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News