Rak jest straszną i wyniszczającą dolegliwością, którą nie łatwo wyleczyć, a proces ten jest kosztowny. Choroba zaatakowała także jedną z młodych posłanek Platformy Obywatelskiej, która przez chemioterapię bardzo mocno się zmieniła. Zdjęcia i historia kobiety pokazują, jak ważna jest profilaktyka.

Katarzyna Stachowicz mandat poselski objęła w 2014 roku, zastępując Wojciecha Saługę. Funkcję tę pełniła do następnego roku i nie ubiegała się o reelekcję. Niestety w późniejszym czasie zdiagnozowano raka piersi. Musiała poddać się ryzykownej chemioterapii, gdyż na profilaktyczny zabieg było już za późno. Teraz walczy o jego refundację, gdyż jest on dużo tańszy od leczenia.

 Chcę, żeby inne kobiety miały tę szansę – mówi dziennikarzom była posłanka.

Nie do poznania

Terapia zmieniła Stachowicz tak, że trudno ją poznać. Zniknął najbardziej charakterystyczny element jej wyglądu – długie, gęste włosy. Jak sama twierdzi, długo czuła się, jakby odebrano jej kobiecość. Cały czas twierdzi także, że refundacja mastektomii mogła pomóc jej, a w przyszłości da szansę innym kobietom. Z tego też powodu pisze listy do posłów i ma już pierwszych stronników – głównie posłanki Platformy.

– Ten proces leczenia jest bardzo nieprzyjemny, przy tym traci się wszystkie włosy, człowiek zaczyna się czuć mniej pewnie. Nowotwór to nie tylko choroba ciała, ale i duszy. Czułam jakby moja, kobiecość została podkopana, bo długie, gęste włosy gdzieś zniknęły. Myślę, że to problem, który spotyka wiele kobiet – opisuje polityk.

screenshot/wp.pl

screenshot/wp.pl

źródło: wp.pl

11 straszliwych chorób, w których istnienie nie uwierzysz

12 szokujących faktów o śmierci, które zmrożą ci krew w żyłach

...

Zobacz również