Szokująca decyzja Holendra: Postanowił się zabić, bo nie mógł wygrać z nałogiem

Szokująca decyzja Holendra: Postanowił się zabić, bo nie mógł wygrać z nałogiem Źródło: źródło: pixabay.com, flickr,com

O tej historii rozpisują się ostatnio media na całym świecie. 41-letni Holender podjął radykalną decyzję - postanowił skończyć ze swoim życiem, bo nie potrafił wygrać z nałogiem. Mężczyzna, mimo wielu prób i szczerych chęci, cały czas był podatny na pokusy alkoholowe. Umówił się więc na eutanazję, by zakończyć swoją gehennę.

Mark Langedijk, bo tak nazywał się Holender, od wielu lat walczył z alkoholizmem. Mężczyzna aż 21 razy przebywał na odwyku. Mimo tego, każdy powrót do domu kończył się tak samo - 41 latek zaczynał pić od nowa.

8 lat walki z alkoholizmem doprowadziło do rozwodu z ukochaną żoną. Wtedy swoim zagubionym dzieckiem zajęli się rodzice. Ci postanowili przejąć opiekę nad Markiem i opłacać jego leczenie oraz pobyty w kolejnych placówkach, które miały pomóc Markowi wygrać z chorobą. 41-latek mógł liczyć też na swoją siostrę i brata, który był mu szczególnie bliski.

Walka z nałogiem nie przynosiła jednak skutku, choć mężczyzna szczerze chciał wygrać z alkoholizmem. Kolejne niepowodzenia, ciągłe pogarszanie się stanu zdrowia i psychiki sprawiły, że Mark stwierdził, że nie chce dłużej już żyć. 41-latek zamówił eutanazję u jednego z lekarzy. Specjalista przyjechał do domu rodziców Marka, w którym ten mieszkał.

 - Wtedy wszyscy zaczęliśmy płakać, również Mark. Mówiliśmy sobie, że się kochamy, że będzie dobrze. Gdyby nie to, że było to coś tak strasznego, byłoby całkiem miło - opowiada brat Marka.

Choć zabieg eutanazji miał miejsce 14. lipca, holenderskie media o historii Marka poinformowały dopiero teraz. Brat alkoholika oświadczył, że chce napisać książkę o 8 ciężkich latach walki z nałogiem, którą jego brat przegrał i postanowił odebrać sobie życie.

W Holandii eutanazji co roku poddaje się około 5,5 tys. osób. Najczęściej korzystają z niej osoby starsze i samotne, ale także nieuleczalnie chore. Prawo nie ogranicza jednak dostępności do niej innym Holendrom.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego

źródło: rmf24.pl pt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News