Polskie urzędy dostarczają nam niesamowite ilości emocji, niestety zwykle tych złych. Czasami zdarza się jednak, że poprawiają nam humor, czego dowodem jest to, co wydarzyło się w województwie kujawsko-pomorskim. Oto szokująca aukcja skarbówki, na którą trafiły urządzenia służące do… łamania prawa. 

Kiedy dochodzi do zajęcia przez policję miejsc produkcji narkotyków, rekwirowane są nie tylko telefony, pieniądze i same środki odurzające. Na własność Skarbu Państwa przechodzą też wszelkie specjalistyczne urządzenia służące do produkowania nielegalnych substancji oraz wszelkie inne, przy okazji znalezione drobiazgi.

ZOBACZ TAKŻE: Lubisz seks i marihuanę? Koniecznie przeczytaj!

Co jakiś czas Urzędy Skarbowe wyprzedają to, co przez lata nagromadziły w swoich magazynach. Przedmioty, które decyzjami sądów przeszły na własność państwa, pochodzą zwykle z przemytu bądź działalności komorników. Nigdy jednak nie zdarzyło się, by pod młotek trafiły rzeczy powiązane z narkobiznesem.

Przedziwna lista przedmiotów

Osoba odpowiedzialna za aukcję w Tucholi w województwie kujawsko-pomorskim chyba nie spojrzała na spis licytowanych przedmiotów, gdyż trafiły na nią rzeczy, których poprawne wykorzystanie równa się złamaniu prawa. Wszystko najprawdopodobniej pochodzi ze zlikwidowanej plantacji marihuany.

Do podejrzanych przedmiotów należą: lufki szklane i woreczek strunowy z zawartością dwóch nasion barwy brązowo – zielonej, worek strunowy z zawartością proszku koloru brązowego, komora wegetacyjna, pochłaniacze wilgoci, lampy z wyłącznikami czasowymi, woreczki strunowe, spryskiwacze, a nawet waga jubilerską. Do tego dochodzi jeszcze „częściowo zapisany” zeszyt czy nawet… pudełka po żarówkach.

ZOBACZ TAKŻE: Każdy może pojechać. Seks, alkohol i narkotyki bez limitu

Szczęśliwym nabywcą okazał się…

Dziennikarze portalu o2.pl skontaktowali się z naczelnikiem wesołego Urzędu. Okazało się, że nietypowa aukcja, przewidziana na 16 listopada, nie zakończyła się sprzedażą. Tak samo było w przypadku drugiej aukcji, która nastąpiła dzień później. Instytucja nie rezygnuje jednak ze sprzedaży specjalistycznej aparatury. Wszyscy chętni do zakupu oferowanych przez Urząd przedmiotów będą mieli jednak jeszcze jedną szansę. Do szokującej aukcji skarbówki dojdzie bowiem po raz trzeci. 29 listopada zakup aparatury do masowej hodowli konopii indyjskiej nabyć będzie można z „wolnej ręki”.

ZOBACZ TAKŻE: Po długich namysłach policja opublikowała to zdjęcie z wyjaśnieniem. Przerażające

źródło: o2.pl

11 teorii spiskowych, które okazały się prawdą

"Kulson" celebrytą? Warszawski policjant podbija sieć [MEMY]

...

Zobacz również

Zobacz również