Szok, żałoba, dramat! Nie żyje trener reprezentacji Polski

Szok, żałoba, dramat! Nie żyje trener reprezentacji Polski Źródło:

Ta śmierć wstrząsnęła polskim sportem. Cały kraj pogrążył się w żałobie, a najbliżsi ze łzami w oczach opłakują zmarłego. Swoim życiem zasłużył się całemu narodowi.

Nie żyje Janusz Wójcik, były selekcjoner Polskiej Reprezentacji Narodowej w Piłce Nożnej. Zmarł w wieku 64 lat w szpitalu MSWiA w Warszawie. O jego śmierci poinformował najpierw dziennikarz Jacek Kmiecik. Potem potwierdził tę informację także jego syn.  - Tata zmarł w skutek rozległego krwiaka w głowie - wyjaśnił mediom Andrzej Wójcik, syn legendarnego trenera.

Legenda!

Janusz Wójcik był niezwykle zasłużonym trenerem. Jako ostatni doprowadził reprezentację naszego kraju do medalu na Igrzyskach Olimpijskich. Było to w 1992 roku w Barcelonie, gdzie polska drużyna piłkarska zdobyła srebrny medal. W swojej karierze prowadził także Legię Warszawa w latach 90., później znów Polską Reprezentację Narodową. Stanowisko stracił po nieudanych eliminacjach do Mistrzostw Europy w 2000 roku. Pracował później także w Pogoni Szczecin, Świcie Nowy Dwór Mazowiecki i Widzewie Łódź. Wójcik zmarł w poniedziałek, ok. godziny 11.10, mając 64 lata.
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News