Doszło do potężnego napięcia dyplomatycznego na linii Wielka Brytania – Rosja. Sytuacja po tym, jak Siergiej Skripal został otruty, robi się coraz groźniejsza.

Ta sprawa podzieliła rządy obu krajów. Brytyjczycy uważają, że Rosja otwarcie zaatakowała ich kraj. W związku z powyższym pojawiły się piekielnie ostre słowa premier Wielkiej Brytanii.

Konflikt narasta

Wypowiedź szefowej angielskiego rządu jest niezwykle agresywna. Konflikt tak eskaluje, że to wszystko może skończyć się wojną!

Tak ostro w bilateralnych stosunkach pomiędzy tymi państwami jeszcze nie było.

O co chodzi? O otrucie 66-letniego Siergieja Skripala. Mężczyzna jest byłym pułkownikiem GRU. Niegdyś został skazany przez Rosję za działalność szpiegowską na rzecz Wielkiej Brytanii.

Siergiej Skripal w stanie krytycznym

Pułkownik wraz z córka, która mu towarzyszyła trafił w bardzo ciężkim stanie do szpitala. Zdaniem londyńskich śledczych został otruty za pomocą substancji paralityczno-drgawkowej.

Teraz twarde warunki stawia lider brytyjskiego rządu Theresa May:

– Jeśli okaże się, że Moskwa odpowiada za zatrucie byłego szpiega, Wielka Brytania uzna to za „bezprawne użycie siły przez Rosję”. Rosja ma czas na odpowiedź do środy – zagroziła premier Wielkiej Brytanii.

ZOBACZ TAKŻE:  Koszmar w Polsce! Na ludzi runęła konstrukcja, dziecko wśród poszkodowanych

Dymisje w rządzie PiS: Na NICH Morawiecki zaoszczędzi!

Który znany polityk jest krewnym Anny Guzik? Nie zgadniesz! Zaskakujące relacje rodzinne polityków