SZOK! To NIE Oswald zabił Kennedy'ego, POLSKI WĄTEK w sprawie

SZOK! To NIE Oswald zabił Kennedy'ego, POLSKI WĄTEK w sprawie Źródło:

To bardzo szokująca informacja. Znaleziono polski wątek z głośnego i tragicznego zamachu na prezydenta USA Johna Kennedy'ego. 

W ostatnim czasie prezydent Donald Trump zarządził odtajnienie dokumentów dotyczących zamachu na Kennedy'ego. Wiele rzeczy wychodzi na wierzch, w tym polski wątek w tej sprawie. To bardzo tajemnicze, ponieważ nie do końca wiadomo, skąd komunistyczny działacz wziął się na terenie USA i rozmawiał z adwokatem zamachowca. Zygmunt Broniarek był korespondentem "Trybuny Ludu", czyli oficjalnej gazety Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Jak wynika z dokumentów, 17 stycznia 1964 roku Broniarek przeprowadził w Nowym Jorku rozmowę z Markiem Lanem, adwokatem wynajętym przez Marguerite Oswald, matkę uznanego za zabójcę Kennedy'ego Lee Harveya Oswalda. W rozmowie uzgodnili, że to ktoś inny stoi za zamachem na prezydenta USA.

To nie był Oswald

Broniarek i Lanem przypuszczali, że mógł to być jeden z byłych policjantów J.D. Tippit. Powoływali się na skrajnie prawicową włoską gazetę wydaną w tamtym czasie. Teoria ta jednak jest sprzeczna z tym, co ustaliła amerykańska komisja. Nie wiadomo czy Broniarek opierał swoją wiedzę na jeszcze innych ustaleniach, ale można przypuszczać, że wiedział więcej, niż powiedział. Cała sprawa jednak nie jest tak jasna, jak by to miało wyglądać. 45 minut po zastrzeleniu prezydenta Kennedy'ego zginął także Tippit, którego zastrzelił Oswald. Ten ostatni po kilku godzinach został zatrzymany i oskarżony o oba zabójstwa. Do końca utrzymywał, że jest tylko "kozłem ofiarnym". Dwa dni później Oswald został zastrzelony przed kamerami przez Jacka Ruby'ego, a ten został skazany na śmierć, jednak wcześniej zmarł na raka płuc.

Spisek

Większość Amerykanów uważa, że był to bardzo dobrze zaplanowany spisek. Mimo że śledztwa prowadzone przez CIA, FBI, policji z Dallas i dwóch niezależnych specjalnych komisji wyznaczonych przez Kongres USA nie wykazały spisku i potwierdziły jego działanie w pojedynkę, to dalej wiele osób na świecie wierzy, że to nie on zabił Kennedy'ego. John F. Kennedy zginął w zamachu, został zastrzelony 22 listopada 1963 roku, kiedy przejeżdżał otwartym samochodem przez śródmieście Dallas w stanie Teksas. Źródło: tvn24.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News