SZOK! Starsze kobiety POBITE i OPLUTE na Marszu Niepodległości

SZOK! Starsze kobiety POBITE i OPLUTE na Marszu Niepodległości Źródło: screenshot/wyborcza.pl

Przez Warszawę przeszedł dziś Marsz Niepodległości, który co roku wywołuje wielkie emocje. Część środowisk, chcąc wyrazić swój sprzeciw wobec jego organizacji, wyszło na ulice, choć frekwencja "blokad" była bardzo niska. Niektórzy próbowali nawet zablokować go własnymi ciałami i za to właśnie zabrała się grupa starszych kobiet, które na długo zapamiętają bolesny dla nich 11 listopada. 

Uczestnicy Marszu Niepodległości przeszli dzisiaj z Ronda Dmowskiego przez Most Poniatowskiego na błonia Stadionu Narodowego, gdzie zorganizowano dla nich wiec z wielką sceną. Na drodze ich przemarszu postanowiły jednak stanąć kobiety z transparentem, na którym przeczytać można słowa "faszyzm stop". Maszerujący bardzo zdenerwowali się widząc przeszkodę na swojej drodze i aby umożliwić kontynuację wydarzenia, użyli przemocy.

Kopniaki i wyzwiska

Kobiety były szarpane, kopane i wyzywane. Kilka z nich usiadło na asfalcie i otrzymało kolejne ciosy. Narodowcy poradzili sobie z przeciwniczkami i Marsz ruszył w dalszą drogę. Był to jeden z niewielu incydentów podczas pochodu narodowców. Tuż obok Marszu, grupa chuliganów przy bierności policji zniszczyła kiosk. O tym więcej tutaj.

Jednak nie tak dużo

Z danych przekazanych przez policję, wynika, że w tegorocznym Marszu Niepodległości uczestniczyło 60 tys. osób. To znacznie mniej niż utrzymuje TVP, która twierdzi, że uczestników było ponad 100 tys. źródło: wyborcza.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News