Wielu członków pewnej brazylijskiej rodziny ma sześć palców u każdej z kończyn. Naukowcy nie mogą w to uwierzyć, zważywszy na to, że tego typu przypadłość dotyczy jednego na pięćset nowo narodzonych dzieci. 

Brazylijski klan Da Silva w ogromnej części dotknięty jest polidaktylią, czyli występowaniem większej niż pięć ilości placów w przynajmniej jednej kończynie. Wyjątkowy jest fakt, że 13 z 24 członków rodziny posiada szósty palec w obu dłoniach i stopach. Jest to prawdziwy fenomen.

Da Silvowie nie przejmują się jednak swoją odmiennością. Alessandro, głowa rodziny, bardzo cieszy się z faktu, że jego dzieci dziedziczą po nim tę przypadłość. Najmłodszy członek rodziny, mały Vinicius, także posiada 24 palce, co bardzo ucieszyło jego ojca.

– To znak rozpoznawczy, którego nie mają inne rodziny. To nas wyróżnia z tłumu – mówił dumny Alessandro.

Rodzice wyjątkowych dzieci bardzo dbają o to, aby nie czuły się gorsze z powodu dodatkowych palców. Bardzo szybko uczone są przydatnych umiejętności, w których polidaktylię można wykorzystać. I tak np. Maria Morena uczy się gry na pianinie, a João Assis trenuje piłkę nożną na pozycji bramkarza.

źródło: wprost.pl

11 straszliwych chorób, w których istnienie nie uwierzysz

...

Zobacz również

Zobacz również