Tego się nie spodziewaliśmy. Nie uwierzycie, jakie emerytury dostają nasi Olimpijczycy. Ministerstwo sportu udostępniło dane, które wprawiają w lekką konsternację.

Udział w igrzyskach olimpijskich to okazja do zgarnięcia medalu, wiecznej chwały, no i oczywiście sporej nagrody pieniężnej. Oprócz tego polscy olimpijczycy, którym udało się stanąć na podium otrzymują również od naszego państwa gwarancję emerytury.

Jakie emerytury dostają nasi Olimpijczycy?

Dziennikarze skontaktowali się z ministerstwem sportu, by zapytać o świadczenia emerytalne dla polskich olimpijczyków. Okazuje się, że jego wysokość jest zależna od rocznego budżetu przyjętego przez państwo.

Wydawałoby się, że olimpijczycy będą zbierać żniwo swoich wyczynów przez całe życie i pławić się w dostatku. Tymczasem okazuje się, że to bardzo mylne rozumowanie. W 2018 roku emerytura dla olimpijczyków wynosi zaledwie 2623,38 zł netto miesięcznie.

Kwota szału nie robi, tym bardziej, że za takie pieniądze można tylko utrzymać się w miarę godnie w małym miasteczku. W porównaniu do obecnych zarobków olimpijczyków są to śmieszne wręcz pieniądze.

ZOBACZ TAKŻE: Internauci zachwyceni! Żona Piotra Żyły jest PRZEPIĘKNA

Kto dostanie emeryturę olimpijską?

Emerytura dla olimpijczyków przysługuje sportowcom, którzy zakończyli swoją karierę, ukończyli 40 lat i zdobyli medal. Taka osoba nie może być skazana za popełnienie umyślnego przestępstwa lub ukarana za doping.

W 2017 roku świadczenia emerytalne dla olimpijczyków pobrało 268 medalistów igrzysk olimpijskich, 251 medalistów igrzysk paraolimpijskich i 61 medalistów zawodów Przyjaźń.

Gwarancję na emeryturę na pewno ma Kamil Stoch, który na ostatnich igrzyskach olimpijskich w Soczki zdobył aż dwa medale. Skoczek narciarski ma obecnie 30 lat. Ciekawe, czy zdecyduje się przejść na emeryturę za 10 lat?

ZOBACZ TAKŻE: SKANDAL! To POLAK zabrał Stochowi medal, jest bezpośrednio odpowiedzialny

Źródło: Buisness Insider Polska

Czy Robert Biedroń nadaje się na prezydenta Polski?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

Najpiękniejsze drugie połówki skoczków narciarskich [ZDJĘCIA]


8 pierwszych dam, które budzą powszechną fascynację [ZOBACZ!]