Ta śmierć wstrząsnęła Polską sceną muzyczną. We wtorek odszedł bowiem założyciel i lider kultowego polskiego zespołu rockowego, który odczarowywał smutną codzienność PRL lat 80. XX wieku. Krzysztof Bara miał tylko 51 lat.

Wieść o śmierci artysty przekazali jego najbliżsi. We wtorek rano nagle zasłabł i stracił przytomność. Wszelkie próby ocucenia go nie dawały skutków. Nagle okazało się, że jest gorzej, niż myślano. Potrzebna była natychmiastowa reanimacja. Mimo 40 minut reanimowania muzyka, ten zmarł.

Krzysztof „Bufet” Bara chorował na cukrzycę. To za jego sprawą w drugiej połowie lat 80. powstała grupa Wańka Wstańka. Zespół założony został w 1986 roku w Rzeszowie. Już w kolejnym roku muzycy grali w Rzeszowie, gdzie przyjęci zostali z ogromnym entuzjazmem. Wówczas zaprezentowali jeden z największych hitów, który do dziś zapewnia grupie sławę. Mowa o piosence „Leżajski full”.

Rzeszowscy muzycy kilka razy w karierze składu zawieszali działalność i znów ją wznawiali. Ostatni raz reaktywacja nastąpiła w 2012 roku i tak Wańka Wstańka grała do dziś. Niestety, bez Krzysztofa Bary kultowa formacja najprawdopodobniej na dobre się rozwiąże i stanie wspomnieniem.

źródło: onet.pl

Uwierzysz, że to ta sama osoba?! Ci ludzie schudli NAPRAWDĘ DUŻO


Nie zgadniesz, skąd pochodzi rodzina Trumpa! 10 zaskakujących faktów z jego życia

...

Zobacz również