Niewiarygodne! Lekarze wycięli Polce żołądek, bo... ich oszukała

Niewiarygodne! Lekarze wycięli Polce żołądek, bo... ich oszukała Źródło:

Nikt nie może uwierzyć w to, co zrobiła pewna mieszkanka Śląska. 24-letnia Marta M. ciesząca się wyśmienitym zdrowiem fizycznym spreparowała wyniki badań tak, by wyglądało na to, że ma raka żołądka. Lekarze uwierzyli jej i wycieli jej żołądek i kilka innych organów. 

Czyn 24-latki zszokował całą Polskę. To pierwsza tego typu sytuacja. Marta M. pochodzi z Pyskowic na Śląsku. Kobieta sfałszowała wyniki badań gastroskopii żołądka i histopatologii. Okazało się, że lekarz, którego podpis został złożony na dokumentach, nie istnieje. Na wynikach badań domalowała sobie guzy. Z rzekomych badań wynikało, że Marta ma rozległego raka. Niestety, lekarze uwierzyli w jej słowa i nie sprawdzili autentyczności dokumentów, ani nie zlecili dodatkowych badań.

ZOBACZ TAKŻE: Co ona ze sobą zrobiła?! Wydała na operacje plastyczne setki tysięcy złotych

Lekarze wycinają zdrowe organy

W takich przypadkach ogromną rolę odgrywa czas. Lekarze skierowali Martę na operację. Chirurdzy wycięli jej żołądek, jelita, fragment przełyku, węzły chłonne i śledzionę. Pobrano próbki wyciętych organów, a po dokładnych badaniach lekarze wpadli w prawdziwy szok i panikę. Okazało się, że nie wykryto w nich żadnych komórek rakowych.

Chciała zatrzymać matkę w Polsce

U Marty zdiagnozowano poważne zaburzenia osobowości, fachowo nazywane zespołem Muenchhausena. Osoby, u których stwierdzono taką przypadłość, mają tendencję do wmawiania sobie najróżniejszych chorób. Robią to dlatego, że chcą skupić na sobie uwagę innych. Z nieoficjalnych źródeł wiadomo, że 24-latka, która była adoptowana zrobiła to, by zwrócić uwagę swojej matki. Kobieta często wyjeżdżała za granicę do pracy, a dziewczyna myślała, że w ten sposób uda jej się zatrzymać ją przy sobie.

24-latka przed sądem

Sprawę oszustwa zgłoszono do prokuratury. Instytucja, która zajęła się postępowaniem wniosła o warunkowe umorzenie sprawy. Jednak sędzie prowadzący sprawę nie zgodził się z wnioskiem prokuratora, a proces 24-latki rozpocznie się w lutym 2018 roku.
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News