Jak informuje „Gazeta Wyborcza”, około godziny 12:15 w okolicach mieszczącego się przy ulicy Kustronia w Rzeszowie Sądu Rejonowego podpalił się mężczyzna. Na miejsce jako pierwsi dotarli policjanci, do których niebawem dołączyła karetka pogotowia, która przewiozła mężczyznę do szpitala.

Kontrowersje budzi miejsce, w którym zostało dokonane samopodpalenie – „GW” informuje, że było to tuż przed gmachem sądu, natomiast inne media twierdzą, że wydarzyło się to kilkaset metrów dalej.

Znaki zapytania

Nieznane pozostają motywy mężczyzny. Nie wiadomo również kim jest i w jakim stanie obecnie się znajduje. Pewne nie jest również to, że człowiek dokonał samopodpalenia.

– Kiedy dojechaliśmy na miejsce mężczyzna, który uległ samopodpaleniu był już zabierany przez pogotowie ratunkowe. Strażacy nie interweniowali, tylko pomogli przenieść poszkodowanego – powiedział dziennikarzom mł.bryg. mgr inż. Grzegorz Wójcicki, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej PSP w Rzeszowie.

Media spekulują, że mężczyzna, który uległ ciężkim poparzeniom w Rzeszowie mógł mieć podobne motywy co Piotr Szczęsny, który niespełna miesiąc temu dokonał aktu samospalenia pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie. „Szary Człowiek”, jak nazwała go opozycja wykonał ten dramatyczny gest w sprzeciwie wobec rządów Prawa i Sprawiedliwości.

Źródło: onet.pl

Na jaki temat Macierewicz napisał magisterkę? Zaskakujące! Tego nie wiedziałeś o byłym szefie MON

Zakład, że nie poznajesz tego znanego polskiego polityka?! Niesamowite metamorfozy wybrańców narodu

...

Zobacz również