W wieku 68 lat odszedł jeden z muzyków, który tworzył w przeszłości z kultowym zespołem Motörhead. To właśnie ta formacja założona przed laty przez Lemmy’ego Kilmistera poinformowała o śmierci gitarzysty. Eddie Clark, bo o nim mowa, odszedł z tego świata, pozostawiając rzesze fanów w żałobie.

Edward Allan Clarke, był znany w świecie muzyki jako „Fast”. W swojej karierze grał w niejednym zespole metalowym. W latach 1976-1982 należał do Motörhead, z którym wystąpił na każdej płycie metalowej grupy od „Motörhead” z 1976 roku, do „Iron Fist” z 1982.

Odszedł z zespołu właśnie przez tę drugą płytę. „Fast” miał nie zgadzać się z muzyką, która zawarta była na krążku z 1982 roku.

ZOBACZ TAKŻE: Nie żyje legenda muzyki wszech czasów. Absurdalna śmierć

Mega gwiazda odeszła na zawsze

To jednak członkowie właśnie tej legendarnej grupy poinformowali na Facebooku o śmierci „Fasta”. 68-letni muzyk zmarł w szpitalu na zapalenie płuc. O jego śmierci Motörhead dowiedział się pocztą pantoflową i natychmiast przekazał tę smutną nowinę dalej. Członkowie bandu nie kryją swojego zszokowania. Podobnie zresztą fani, którzy nie dowierzają, że Clarke umarł w tak stosunkowo młodym wieku.

Z ogromnym żalem przekazujemy wiadomość, którą samo dopiero co poznaliśmy. Edward Allan Clarke – którego nazywaliśmy Fast Eddie Clarke – zmarł wczoraj. Poinformował o tym Ted Carroll, założyciel Chiswick Records, o czym dowiedział się od Douga Smitha. Fast Eddie zmarł w szpitalu, gdzie leczono go na zapalenie płuc – czytamy w komunikacie formacji na Facebooku.

ZOBACZ TAKŻE: Legenda polskiej muzyki już nie wróci. Śmierć pogrzebała nadzieje fanów

Jak mówi jeden z obecnych członków Motörhead, Phil Campbell, „Fast” zostanie na zawsze zapamiętany dzięki swojej charakterystycznej grze. Campbell podkreślił, że riffy gitarowe Clarke’a były nie do podrobienia.

Jestem w szoku. Zostanie zapamiętany dzięki swoim ikonicznym riffom i temu, że był prawdziwym rockandrollowcem – dodał Phil Campbell z Motörheada.

facebook.com/OfficialMotorhead
facebook.com/OfficialMotorhead

źródło: terazrock.pl

16 filmów, które musisz zobaczyć w 2018 roku [ZDJĘCIA]


Za ile Karolak sprzedał gitarę? Nie zgadniesz! 13 najdziwaczniejszych aukcji WOŚP

...

Zobacz również