SZOK! Bohater umierał a pielęgniarki... miały z tego ubaw

SZOK! Bohater umierał a pielęgniarki... miały z tego ubaw Źródło: screen/Youtube/ 11Alive

Leżał na szpitalnym łóżku i błagał o pomoc. One się z tego śmiały i nie okazały mu należnego szacunku. Sąd zdecydował, żeby całą sprawę upublicznić.

James Demsey był weteranem wojennym. Zmarł w 2014 roku. Miał wówczas 89 lat. Tuż przed śmiercią, znajdując się w domu opieki w Atlancie, musiał znosić to, co robiły wobec niego pielęgniarki. Zamiast zgodnie ze swoją etyką zawodową pomagać starszemu panu śmiały się nie dając mężczyźnie szans na uratowanie życia. Bliscy Dempseya ukryli swoją kamerę w sali, gdzie leżał senior. Stało się to na wyraźne życzenie samego pacjenta. Miał on przeczucie, że nie będzie traktowany tak jak trzeba. Nikt z rodziny nie spodziewał się rejestracji przez kamerę...śmierci pana Jamesa. Wyraźnie widać na nagranym filmie, jakie straszne duszności ma Demsey. - Nie mogę oddychać[...] Pomóżcie mi, pomóżcie mi - woła przerażony mężczyzna, który ledwo łapie powietrze.

Skandaliczne zachowania i brak skruchy

Pełniące wtedy dyżur pielęgniarki w ogóle nie reagowały na prośby ze strony weterana. Pierwsza z pracownic pojawiła się przy nim dopiero po 7 minutach. Jedyna jej czynność wobec pacjenta to obniżenie łóżka. Inne pracownice były na miejscu po ponad godzinie. Po nieudanej próbie podłączenia aparatu tlenowego wybuchły gromkim śmiechem. Mężczyźnie nie pomogły. Już nie żył. Wanda Nuckles, jedna z później oskarżonych, zeznała, że pomogła panu Jamesowi  i natychmiast podjęła się reanimacji. Było to jednak jeszcze przed ujawnieniem nagrań z kamery. Podczas procesu cała prawda wyszła na jaw. Wobec tego swoje działania nazwała "pomyłką". Swojego śmiechu też nie była sobie w stanie przypomnieć.

Sprawiedliwości stało się zadość po publikacji nagrań

"Northeast Atlanta Health and Rehabilitation Center" (tak brzmi pełna nazwa domu opieki) powiadomiono o nagranym materiale w 2015 roku. Wtedy nic się nie stało obu pielęgniarkom. Rodzina pana Jamesa już w 2014 roku pozwała dom opieki.Obrońcy pielęgniarek chcieli za wszelką cenę powstrzymać publikację nagrań. Na początku nie stanowiły dowodu ze względu na to, że umieszczono je nielegalnie. Potem jednak sąd  zmienił decyzję uznając materiał za dowód w tej bulwersującej sprawie. To, co się działo w szpitalu wyciekło do amerykańskich mediów. Dziennikarze z telewizji WXIA-TV wysłali film do Izby Pielęgniarek ze stanu Georgia. Kobiety oprócz pracy straciły również prawo do wykonywania zawodu. https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=iVVZwBLZ8i4 Źródło: rmf24.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News