Prezydentura to wyjątkowy zawód, w którym na emeryturę przechodzi się bardzo wcześnie. Trudno wyobrazić sobie, żeby prezydent po zakończeniu swojej kadencji, zajmował niższe stanowisko, a wyższego, niż Prezydent RP już przecież nie ma. Andrzej Duda jest bardzo młodym prezydentem i nawet, jeśli będzie rządził dwie kadencje, przejdzie na „emeryturę” w bardzo młodym wieku. Dziś zdradził, co chciałby wtedy robić.

W województwie podkarpackim zgromadzili się przedstawiciele świata nauki, biznesu oraz polityki z okazji „Kongresu 590”. Ich wspólnym celem jest prężny rozwój polskiej gospodarki. Wśród prelegentów można wymienić takie osoby, jak Beata Szydło czy Mateusz Morawiecki.

W czwartek, podczas inauguracji tego wydarzenia w Rzeszowie przemawiał zaś sam prezydent Andrzej Duda. Objął on honorowy patronat owego największego tegorocznego wydarzenia gospodarczego w Polsce. W swoim wystąpieniu zdradził, co chciałby robić po zakończeniu swojej prezydentury.

Szczere wyznanie

Po zakończeniu prezydentury przed Andrzejem Dudą otworzy się szereg możliwości. Mógłby zamieszkać na Karaibach, ruszyć w podróż dookoła świata, albo zająć się grą w bilard. Prezydent ma jednak zupełnie inne plany. Wolałby jeździć po Polsce i patrzeć na to, jak dzięki niemu życie ludzi zmieniło się na lepsze.

– Chcę, abym po pięciu latach prezydentury mógł spojrzeć na przeciętny polski dom, na przeciętną polską rodzinę i usłyszeć: nasz poziom życia się podniósł. Nasz poziom życia podniósł się w stosunku do roku 2015, kiedy został pan prezydentem i kiedy Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory i rozpoczęło swoje rządy – oznajmił.

Andrzej Duda podkreślił to wielokrotnie. Jak wyjaśnił bowiem, jest to dla niego rzecz naprawdę najistotniejsza.

– Bo to jest dla mnie rzeczywiście realizacja społecznej gospodarki rynkowej i takiego podziału dóbr w państwie, że wędrują one faktycznie pod każdy dach – deklarował.

Czy to tylko zbyt wybujałe fantazje ze strony prezydenta? Czy rzeczywiście, jego wyobrażenia mają szanse się spełnić? Z całą pewnością uczestnicy Kongresu wierzą, że zebrali się właśnie po to, żeby marzenie prezydenta zrealizować.

Źródło: wiadomosci.onet.pl

Tak żyje Andrzej Duda [ZDJĘCIA]


Duda z Tuskiem na Święcie Niepodległości? To musiało się tak skończyć... [MEMY]

...

Zobacz również