Szlachetna Paczka
Szlachetna Paczka materiały prasowe
Bartłomiej Cieślak - 16 Listopada 2020

Wystartowała 20. edycja Szlachetnej Paczki. Popieracie akcję pomagającą najuboższym rodzinom?

W sobotę wystartowała 20. edycja Szlachetnej Paczki. Wydarzenie ma na celu pomóc najuboższym rodzinom z całej Polski. Na oficjalnej stronie akcji pojawiła się lista rodzin, które można wesprzeć. Nie wymaga to wiele zachodu, a może choć na chwilę zmienić życie wielu osób. Popieracie tę niezwykłą inicjatywę?

Szlachetna Paczka w tym roku ma swoją 20. edycję. Akcja działa nieprzerwanie od 2000 roku i co roku pomaga tysiącom rodzin z całej Polski, które tej pomocy naprawdę bardzo potrzebują. Jest to niezwykła inicjatywa, a w pomoc potrzebującym za każdym razem angażuje się mnóstwo osób.

Wieść o śmierci spadła jak z grom jasnego nieba. Miał tylko 35 latWieść o śmierci spadła jak z grom jasnego nieba. Miał tylko 35 latCzytaj dalej

Za przykład tego, jak wielka jest skala tej akcji, posłużyć może Szlachetna Paczka z 2019 roku. Wtedy to przygotowano paczki dla ponad 14,5 tysiąca rodzin, a łączna wartość wszystkich paczek szacowana jest na prawie 46 milionów złotych.

W tym roku organizatorzy liczą na podwójną mobilizację Polaków, bowiem pandemia koronawirusa sprawiła, że jeszcze więcej rodzin znalazło się w dramatycznej sytuacji materialnej. Kryzys gospodarczy dotknął wielu, dlatego tak ważne jest, by spróbować im pomóc.

- Dla seniorki Józefy to życie, w którym już nigdy nie musiałaby wybierać – jedzenie czy leki. Pani Maria byłaby szczęśliwa, gdyby jej chory syn przespał choć jedną noc. W rodzinie pani Edyty szczęście przybiera postać ciepłych, zimowych butów dla dzieci. To właśnie te wzbudzające refleksje odpowiedzi stały się fundamentem dla hasła, key visuali i spotów tegorocznej kampanii, zwracając uwagę, że to, co dla wielu z nas jest w zasięgu ręki, dla innych może być szczytem pragnień, definicją pełnego szczęścia - zwracają uwagę organizatorzy Szlachetnej Paczki.

Warto zauważyć, że w akcji nie chodzi tylko o dawanie rzeczy takich jak jedzenie czy ubrania. Sytuacja wielu rodzin jest o wiele gorsza i nie posiadają one w swoich domach wydawałoby się tak podstawowych rzeczy, jak kuchenki gazowej, lodówki, a nawet garnków.

Dzisiaj grzeje:

1.Wszyscy zamarli podczas kazania abp Jędraszewskiego. "Będziemy sądzeni", internauci oburzeni

2. Witold Sadowy nie żyje. Kilka miesięcy przed śmiercią ujawnił prawdę skrywaną całe życie

3. Już jutro Polacy szturmem wparują do Lidla. Sklep oferuje maseczki za bezcen, bezkonkurencyjna oferta

W jaki sposób można im pomóc? Od 14 listopada na stronie www.szlachetnapaczka.pl należy wybrać rodzinę, dla której przygotujecie paczkę. Potrzeby każdej rodziny są dokładnie opisane, dzięki czemu nie trzeba zastanawiać się nad tym, co ma się znaleźć w paczce. Gotowe paczki należy przynieść do lokalnego magazynu Szlachetnej Paczki w dniach 12 i 13 grudnia. Wolontariusze dostarczą je później do konkretnych rodzin.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wzrasta nasza świadomość w kwestii zdrowia i coraz bardziej o nie dbamy. Ale czy wiemy jak robić to dobrze?
  2. Powszechnie popełniany błąd może zagrozić naszemu zdrowiu. Wiele osób nie zdaje sobie z niego sprawy
  3. Biały lew i biała tygrysica zostali rodzicami. Ich dzieci są niezwykłe
  4. Lekarz z SOR-u zdradził, co wyrabia się za zamkniętymi drzwiami. Polacy nie mieli pojęcia
  5. Zacznie się 18 listopada dokładnie o 18:00, mamy potwierdzenie. Ogromne utrudnienia, pojawią się tłumy
  6. Jerzy Owsiak usłyszał wyrok. "Świat się zmienia na naszych oczach"
  7. Wyciekło stare zdjęcie Prokopa robiącego naleśniki. W komentarzach zawrzało, niewiarygodne jakie rzeczy robił z wiertarką
  8. Marta Manowska pokazała się na planie i uchyliła rąbka tajemnicy. Fani zachwyceni
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News