Szkoły podstawowe w trybie zdalnym
Unsplash Taylor Wilcox
Irmina Jach - 19 Października 2020

Czy waszym zdaniem dzieci ze szkół podstawowych również powinny udać się na naukę zdalną?

Szkoły podstawowe, w przeciwieństwie do szkół ponadgimnazjalnych, nie zostały objęte najnowszymi wytycznymi rządowymi, dlatego w dalszym ciągu będą pracować w trybie stacjonarnym. Rodzice nie kryją niepokoju o bezpieczeństwo swoich dzieci. Boją się, że w czasie, gdy dochodzi do wzmożonej liczby zakażeń, maluchy są szczególnie narażone na zarażenie koronawirusem. Czy waszym zdaniem dzieci ze szkół podstawowych również powinny udać się na naukę zdalną?

Szkoły podstawowe często stają się miejscami, w których dochodzi do wzmożonej transmisji koronawirusa. Media regularnie donoszą o kolejnych ogniskach, na skutek których dzieci muszą zostać poddane kwarantannie. Wielu rodziców wolałoby, by ich pociechy pozostały w domach, ucząc się w trybie zdalnym. Popieracie ten pomysł?

Rząd w ostatniej chwili zmienił zdanie. Chodzi o maseczki, wszyscy powinni wiedziećRząd w ostatniej chwili zmienił zdanie. Chodzi o maseczki, wszyscy powinni wiedziećCzytaj dalej

Szkoły podstawowe powinny przejść na tryb zdalnego nauczania?

Dzisiejszego poranka media obiegły nieoczekiwane informacje dotyczące decyzji rządu w sprawie nauczania zdalnego w polskich szkołach. Na mocy najnowszych zarządzeń, uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, mieszczących się na terenie czerwonych powiatów, będą w najbliższym czasie kontynuować naukę w trybie zdalnym. W żółtych strefach zaś będzie obowiązywał system hybrydowy, który zakłada połączenie zajęć stacjonarnych i zdalnych. Co ciekawe, podczas ostatniego posiedzenia rządu zadbano wyłącznie o bezpieczeństwo młodzieży. Dzieci w dalszym ciągu będą uczęszczać do szkół.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Właśnie zapadła decyzja, na 2 tygodnie przed Wszystkimi Świętymi. Dotyczy bardzo dużej grupy PolakówWłaśnie zapadła decyzja, na 2 tygodnie przed Wszystkimi Świętymi. Dotyczy bardzo dużej grupy PolakówCzytaj dalej

Wiele szkół nie jest przystosowanych do pracy w dobie koronawirusa. Mniejsze placówki dysponują wąskimi korytarzami i stosunkowo niewielkimi salami lekcyjnymi, przez co grupy uczniów mogą mieć ze sobą kontakt. To zwiększa ryzyko zakażenia niebezpiecznym patogenem - szczególnie wśród małych dzieci, dla których wiele zasad rygoru sanitarnego może wydawać się niezrozumiałe.

Dzisiaj grzeje:

1. Nie żyje znany polski polityk, miał koronawirusa. Polskę obiegły tragiczne informacje

2. Zapadła decyzja, rzecznik rządu potwierdza. Nagła zmiana dziś o 12

3. Z ostatniej chwili: ministerstwo przekazało oficjalny komunikat. Pilna zmiana już od jutra

Z informacji przekazanych przez rząd wynika, że na terenach objętych strefą czerwoną mieści się aż 6178 szkół ponadpodstawowych, czyli ponad 50 procent wszystkich placówek tego rodzaju w Polsce. Uczy się w nich 995,7 tysiąca uczniów. W strefie żółtej znalazło się z kolei aż 5978 placówek. Uważacie, że rząd powinien uwzględnić w swojej decyzji także dzieci uczęszczające do szkół podstawowych?

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ewa Wachowicz w nietypowy sposób świętuje urodziny. Ciężko uwierzyć, ile lat kończy gwiazda kulinariów
  2. Ewa Chodakowska zadziwiła tysiące Polaków. Wstawiła zdjęcie topless, fani nie mogli uwierzyć własnym oczom (FOTO)
  3. Rodzice mogą zapłacić za dziecko 500 zł kary. Policja bez wahania wypisze mandat
  4. Służby natychmiast przerwały pogrzeb, przegoniono żałobników. Porażające sceny w polskiej miejscowości
  5. MSZ zabrało głos ws. zamknięcia granic. Kluczowa wiadomość dla wszystkich Polaków
  6. Naukowcy alarmują o potencjalnej katastrofie. Najniebezpieczniejszy wulkan świata może wkrótce wybuchnąć

Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News