Szkoły w trybie zdalnym
Freepik pvproductions
Irmina Jach - 26 Października 2020

Czy szkoły waszych dzieci są dobrze przygotowane na naukę zdalną?

Szkoły, według założeń Ministerstwa Edukacji Narodowej, miały w tym roku funkcjonować w trybie stacjonarnym. Niestety, szybki rozwój pandemii i ogromna skala zachorowań sprawiły, że plany uległy ponownemu zweryfikowaniu. Od poniedziałku, 26 października, wielu uczniów wróciło do nauki w trybie zdalnym. Placówki, do których uczęszczają wasze dzieci, radzą sobie z tym rozwiązaniem?

Szkoły, zgodnie z najnowszymi obostrzeniami sanitarnymi przedstawionymi przez rząd, od poniedziałku, 26 października, będą funkcjonowały w nieco innej formie, niż dotychczas. Uczniowie klas 4-8, a także młodzież uczęszczająca do szkół ponadgimnazjalnych, nie zasiądą w szkolnych ławkach co najmniej do 8 listopada. Spełnił się scenariusz, którego obawiali się rodzice. Czy placówki, do których uczęszczają wasze dzieci, radzą sobie z prowadzeniem lekcji online?

Agnieszka Chylińska zdradziła smutną prawdę o chorobie dzieci. Poruszające wyznanie, nikt jej nie pomagaAgnieszka Chylińska zdradziła smutną prawdę o chorobie dzieci. Poruszające wyznanie, nikt jej nie pomagaCzytaj dalej

Szkoły powróciły do trybu nauki zdalnej

Podczas wiosennego lockdownu uczniowie uczyli się w trybie niestacjonarnym. Niestety, szkoły nie do końca spełniły wówczas swoje zadanie. Nagła decyzja rządu sprawiła, że placówki nie poradziły sobie z szybkim wdrożeniem rozwiązań technologicznych, co przełożyło się na jakość kształcenia. Rodzice narzekali, że są zmuszeni do wielogodzinnej nauki z dzieckiem.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Rozwścieczony tłum pod siedzibą Radia Maryja, mają dość. Rydzyk ma się czego obawiać?Rozwścieczony tłum pod siedzibą Radia Maryja, mają dość. Rydzyk ma się czego obawiać?Czytaj dalej

Problematyczne były także braki sprzętowe i słabe łącza internetowe, które nierzadko utrudniały pracę w domowym zaciszu. Wielu uczniów przypłaciło brak regularności i możliwości konsultacji słabszymi ocenami. Wielu rodziców nie radziło sobie z kolei z wspólnym nadrabianiem materiału, gdyż nie posiadali odpowiedniej wiedzy. Nic dziwnego, że powrót nauki zdalnej wzbudził tyle kontrowersji.

Szkoły, teoretycznie, miały czas na przygotowanie się na powrót scenariusza. Platforma służąca do nauczania zdalnego była w ostatnich miesiącach sukcesywnie rozwijana. Ministerstwo edukacji deklaruje, że obecnie nauczyciele i uczniowie znajdą tam niezliczoną ilość materiałów oraz program do komunikowania się online.

Dzisiaj grzeje:

1. Minister edukacji wygadał się przed kamerami. Ogromna zmiana dla uczniów jest już przesądzona

2. Od jutra gigantyczna zmiana. Trzeba się przygotować, nowe obostrzenia dotkną tysiące Polaków

3. Zrzucili kobietę ze schodów kościoła. Niezbędna była karetka, porażające sceny

Jak wyglądają realia nauczania zdalnego w szkołach, do których uczęszczają wasze dzieci? Spotkaliście się z większymi problemami?

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tragedia w Sieradzu. Agresywne psy sąsiada rzuciły się na matkę z dzieckiem. 4-latek trafił do szpitala
  2. Zbigniew Boniek zarażony koronawirusem. Wiemy, w jakim stanie jest prezes PZPN
  3. Już w poniedziałek Polacy odczują skutki, wszyscy mają dość. Działania przybierają na sile
  4. Ratownik medyczny nie mógł już dłużej. Zdradził, co wyrabia się obecnie w szpitalach, wszyscy wolą milczeć
  5. Mamy potwierdzenie, nowy zakaz już od 28 października dla wszystkich Polaków. Smutne informacje
  6. Zmarł prezes Samsunga. Mężczyzna niedawno był hospitalizowany
  7. Ciasto jak z bajki, chatka puchatka z miejsca skradnie wasze serca. Nie próbujcie się jej oprzeć

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News