Premier Morawiecki podejmie niebawem ważną decyzję. Chodzi o nasze dzieci

Premier Morawiecki podejmie niebawem ważną decyzję. Chodzi o nasze dzieci Źródło: .

Szkoła ze względu na koronawirusa pozostaje zamknięta. Rodzice nieustanie zastanawiają się, kiedy ich dzieci będą mogły wrócić. Już niedługo w tej sprawie premier Morawiecki wyda ważną decyzję.

Szkoła została zamknięta. Uczniowie, którzy nie mogą uczestniczyć w lekcjach w placówkach, uczą się za pośrednictwem sieci. Nauczyciele zobligowani są do prowadzenia zajęć online, a także udostępniania dzieciom zadań do wykonania w domu. Zdalne nauczanie jest rozwiązaniem tymczasowym.

Egzaminy zbliżają się wielkimi krokami, a rodzice zastanawiają się, kiedy ich pociechy będą mogły wrócić do szkolnych ławek. Okazuje się, że to jeden z problemów, który stoi przez Mateuszem Morawieckim - niedługo będzie musiał podjąć ważną decyzję. 

Szkoła zamknięta. Ile może potrwać przerwa?

Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski podzielił się na antenie Polskiego Radia tym, jak wygląda obecna sytuacja. 

- Wydaje się raczej prawne, że czas, kiedy uczniowie nie uczą się w szkołach, zostanie przedłużony. Wydaje się logiczne, że niedługo premier będzie ogłaszał, czy i na jak długo ta przerwa zostaje wydłużona - powiedział na antenie Polskiego Radia minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Zgodnie ze słowami szefa MEN przerwa może potrwać nawet do Świąt Wielkanocnych. Dzieci mogą się szykować na dłuższą przerwę, ale co będzie z egzaminami, które już niedługo powinny się odbyć. 

A co z egzaminami?

W związku z zamknięciem szkół pojawia się pytanie odnośnie egzaminów. Szef CKE w jednym z ostatnich wywiadów podkreślał, że CKE jest przygotowana na każdą możliwość, ale póki co nie ma powodu, by zmieniać terminy egzaminów czy matury.

- Dziś nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na to pytanie, czy taka przerwa będzie musiała trwać dłużej. Nie podejmiemy tej decyzji na pewno z dnia na dzień - zaznaczył Piontkowski.

Dzisiaj grzeje: 1. Pilny apel ministra. W Polsce mamy już zarażenia poziome

2. Tragiczne zdjęcia z Włoch. Wojsko ciężarówkami wywozi trumny z ciałami, kostnice nie mają miejsca

Szkoła wciąż pozostaje zamknięta. Zgodnie ze słowami Dariusza Piontkowskiego premier już niedługo będzie musiał podjąć ważną decyzję. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ważny apel szefa WHO. Mężczyzna mówi o tym, co trzeba zrobić, aby powstrzymać epidemię
  2. Koszmarna śmierć byłego mistrza kraju. Zmarł w bardzo młodym wieku, osierocił malutką córeczkę
  3. Wycieńczona pielęgniarka opublikowała porażające nagranie. Ze łzami w oczach błaga, by nie robić pewnej rzeczy
  4. Co oznacza stan epidemii w Polsce? Rząd wprowadzi mnóstwo dodatkowych ograniczeń
  5. Dzwoni nieznany numer i słyszysz cztery słowa? Natychmiast się rozłącz, grozi ci ogromne niebezpieczeństwo
  6. Polka wróciła z Niemiec. Szybko uciekła z kwarantanny, bo tradycyjne jedzenie jej nie smakowało

Źródło: Polskie Radio

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News