szkoły sanepid koronawirus w Polsce
Wikimedia Commons frwl
Joanna Szwalikowska - 14 Września 2020

Skandal w szkołach. Wszystko pomimo wykrycia zakażeń

Szkoły w cieniu skandalu. W czterech placówkach znajdujących się w Rzeszowie doszło do szokujących sytuacji. Pomimo wykrycia nowych zakażeń koronawirusem, nie zdecydowano się na podjęcie konkretnych działań w kierunku zawieszenia zajęć czy objęcia uczniów oraz pracowników nadzorem epidemiologicznym. W jaki sposób uargumentowano taką decyzję?

Szkoły w Rzeszowie - pomimo wykrycia przypadków zakażenia koronawirusem w kilku placówkach, nie podjęto działań mających na celu odizolowanie ich uczniów czy pracowników. Sanepid nie podjął decyzji o zawieszeniu zajęć. Dlaczego doszło do takiej sytuacji?

disco polo - wypadekGwiazda disco polo miała poważny wypadek. W ciężkim stanie trafiła do szpitala, siostra błaga o pomocCzytaj dalej

Rzeszowskie szkoły w cieniu skandalu - pomimo wykrycia zakażeń nie zawieszono zajęć

Przypadki zakażenia koronawirusem zostały potwierdzone w : Zespole Szkół Elektronicznych, Zespole Szkół nr 3 (Spożywczych), VI LO, a także Szkole Mistrzostwa Sportowego. Nadzorem epidemiologicznym zostały objęte jedynie pojedyncze osoby. Zajęcia nadal odbywają się w normalnym trybie.

- W związku z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa i braku jakichkolwiek objawów chorobowych u jednego nauczyciela naszej szkoły informuję, że Państwowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie po przeprowadzeniu wywiadów oraz stwierdzeniu o przestrzeganiu reguł sanitarno-epidemiologicznych w szkole uznała, że nie zachodzi potrzeba zmiany wariantu kształcenia - napisano w komunikacie opublikowanym na stronie zespołu szkół, do których należy VI Liceum Ogólnokształcące. Na kwarantannę została skierowana jedna osoba ze szkoły, jedna została również poddana domowej izolacji.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Nastolatek rzucił się w ogień13-latek natychmiast rzucił się w żywioł, próbował ratować babcię i psa. To jednak nie koniec rodzinnej tragediiCzytaj dalej

- Nauczyciel, u którego stwierdzono zachorowanie na COVID-19, stosował się do zasad zachowania reżimu sanitarnego (zakrywania ust i nosa oraz dystansu społecznego) (…). W związku z tym nie ma podstaw do wydania opinii o możliwości zmiany sposobu nauczania - uargumentował sanepid w piśmie, które zostało zamieszczona na stronie Szkoły Mistrzostwa Sportowego.

Jak tłumaczyła Dorota Gibała, rzeczniczka rzeszowskiego sanepidu, osoby zarażone miały stosować się do przyjętych zasad, dlatego nie zdecydowano się na czasowe zawieszenie zajęć stacjonarnych czy przymusową kwarantannę dla wybranych klas. Pracownicy inspekcji sanitarnej po przeprowadzeniu dochodzenia epidemiologicznego uznali, że nie powstało zagrożenie zakażenia innych uczniów czy pracowników. W szkole zachowywany jest dystans pomiędzy uczniami, a pierwsze ławki pozostają puste.

Jak dodała rzeczniczka, dochodzenie nie zostało jeszcze zamknięte, dlatego decyzja o ewentualnym zawieszeniu lekcji jeszcze może zapaść. Nie uspokaja to jednak nauczycieli, którzy otwarcie mówią, że nie czują się bezpiecznie. Przekonują również, że utrzymywany dystans w szkole jest jedynie fikcją.

Dzisiaj grzeje:

1. Mamy potwierdzenie, wprowadzono pilny zakaz. Wszystko zacznie się już w poniedziałek o 8 rano

2. Wideo - Dramatyczny wypadek na przejeździe kolejowym. Autobus wjechał wprost pod lokomotywę

3. Kancelaria Premiera potwierdziła fantastyczne wieści. Wielu Polaków zaciera ręce

- My, nauczyciele, czujemy się, jak mięso armatnie. Nikt się nami nie przejmuje - mówiła nauczycielka z jednej z rzeszowskich szkół w rozmowie z "Wyborczą". Jak dodała, nikt z pracowników nie został skierowany na testy na obecność koronawirusa.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Rafał Trzaskowski zaszalał w klubie, do sieci wyciekło nagranie. Zaskoczeni?
  2. Deep Blue – jeden z największych rekinów w historii zarejestrowanych na nagraniu
  3. Zenek Martyniuk w podręcznikach szkolnych? Nie żartujemy, dotarliśmy do zdjęć
  4. Do tej pory milczała. Przyszła żona Tomasza Komendy w końcu wyjawiła prawdę
  5. Ludzie musieli uciekać z mieszkań, służby pilnie przystąpiły do działania. Ogromna katastrofa spadła w nocy na miasto za granicą
  6. Pijesz kawę zaraz po przebudzeniu? Błąd, o pewnych godzinach zadziała na Ciebie zupełnie inaczej

KobietaW ostatnich miesiącach mocno przytyła, uskarżała się na wzdęcia. Kiedy lekarze zobaczyli ogromny brzuch kobiety, natychmiast zainterweniowaliCzytaj dalej

Źródło: Money PL

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News