Szkoły zamknięte na dłużej. Zapadła ostateczna decyzja
.
Klaudia Bochenek - 14 Maja 2020

Szkoły zamknięte na dłużej. Zapadła ostateczna decyzja

Szkoły pozostaną zamknięte zdecydowanie dłużej. Informację o podjętej decyzji przekazała na Twitterze Polska Agencja Prasowa. Uczniowie oraz nauczyciele będą jeszcze musieli długo poczekać, zanim znów odwiedzą szkolne mury.

Szkoły będą zamknięte dłużej - to już pewne, a decyzja jest nieodwracalna. Jeden z wiceministrów przekazał wynik decyzji Ministerstwa Edukacji odnośnie powrotu dzieci do szkół.

Szkoły będą zamknięte do 26 czerwca

O informacjach, jakie przekazała dziś Polska Agencja Prasowa, nie można zbyt wiele powiedzieć. Rząd dopiero wyda rozporządzenie, w którym opisane zostaną szczegóły dotyczące przedłużenia okresu, w którym szkoły pozostają zamknięte. Kluczowa jest jedna wiadomość, że szkoły zostają zamknięte do końca roku szkolnego 2019/2020, czyli do 26 czerwca.

Siostra - sytuacja górnikówSiostra górnika przerwała milczenie. Ujawniła, jak naprawdę wygląda sytuacja zakażonych górników, ręce opadająCzytaj dalej

- Wiceminister edukacji: w wydanym rozporządzeniu przedłużymy zamknięcie szkół do 26 czerwca, czyli końca roku szkolnego - czytamy na Twitterze Polskiej Agencji Prasowej.

Można spodziewać się sporych zmian w obecnie obowiązującym rozporządzeniu odnośnie nauki szkolnej?

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

mężczyznaNa strychu zauważył dziwny sznurek wystający ze ściany. Pociągnął go i zamarł z wrażenia, nie miał pojęcia, jaki sekret został przed nim ukrytyCzytaj dalej

Obowiązujące rozporządzenie zakłada, że uczniowie pozostaną w domach, a do szkół będą mogli udać się jedynie dzieci z klas 1-3 (nie będą to jednak pełnowymiarowe zajęcia dydaktyczne), uczniowie szkół policealnych, studenci ostatnich lat, będą też dostępne konsultacje dotyczące egzaminów ósmoklasisty oraz matur. Media czekają na informacje, czy konkrety podane na wczorajszej konferencji prasowej nadal będą obowiązywać. Jednak z nadzieją na pełnoprawny powrót do szkół w czerwcu mogą pożegnać się już uczniowie wszystkich klas.

Dzisiaj grzeje:

1. Wszystko ma się zacząć już na dniach. Wizja Jackowskiego załamała wiele osób
2. Media obiegła smutna wiadomość. Nie żyje polska legenda, niestety

Przypomnijmy, że również w obecnym rozporządzeniu Ministerstwo Edukacji zapowiedziało, że przed 24 maja uczniowie absolutnie nie wrócą do szkół. Jak widać, zaszły pewne decydujące zmiany, które zmieniły pogląd ministrów na powrót uczniów do placówek w czerwcu. Media czekają na konkretne informacje z Ministerstwa Edukacji i oświadczenie ministra edukacji, Dariusza Piontkowskiego.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Proste sposoby na oczyszczenie organizmu. Warto je znać
  2. Pudzian chwycił za mikrofon i się zaczeło. Wybrał najpiękniejsze kobiety świata. "Gryzłbym jak Reksio"
  3. Pilna akcja na Śląsku w związku z wirusem. Do ponownego przebadania kilkanaście tysięcy osób
  4. Tysiące czekały na odpowiedź Szumowskiego na jedno pytanie. Minister nie ma dobrych wiadomości
  5. Niestety. Właśnie doszła do nas wiadomość o śmierci Henryka Jaskuły
  6. Majowy kwiat kasztanowca jest niewyobrażalnie cenny. Zerwij nim inni cię uprzedzą i zrób miksturę

Pogrzeb KacperkaWyciekło nagranie z pogrzebu Kacperka. Bardzo bolesne sceny, widok mówi sam za siebieCzytaj dalej

Źródło: PAP

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News