Nowe obostrzenia w całym kraju. Wiemy już, co z zamknięciem szkół
Pikio.pl
Joanna Szwalikowska - 8 Października 2020

Nowe obostrzenia w całym kraju. Wiemy już, co z zamknięciem szkół

Czy szkoły na terenie całego kraju pozostaną zamknięte? Ministerstwo nie pozostawiło żadnych wątpliwości. Podczas konferencji premier zdradził, jaka decyzja zapadła.

Czy szkoły zostaną zamknięte w związku z rozszerzeniem obostrzeń na teren całego kraju? Głos w sprawie zabrał premier Mateusz Morawiecki. Nie pozostawiono żadnych wątpliwości. Znamy ostateczną decyzję.

Zenek Martyniuk sąsiedzi fatalna sytuacjaSąsiedzi Martyniuków ujawnili, co wyrabia się w ich domu. Sytuacja jest bardziej niż fatalnaCzytaj dalej

Czy szkoły zostaną zamknięte? Ministerstwo nie pozostawiło wątpliwości

- Dzisiaj 98,5% szkół pracuje w normalnym trybie. Dzieci i młodzież przechodzą koronawirusa bezobjawowo albo w sposób łagodny - przekonywał premier podczas dzisiejszej konferencji dotyczącej sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz wprowadzenia kolejnych obostrzeń na całym jego terenie. Na ten moment temat zamknięcia szkół w całym kraju nie jest nawet brany pod uwagę przez Radę Ministrów.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

ŚlubTeściowa dała zięciowi na ślubie karteczkę. Kiedy umarła, zdradził żonie jej zapierającą dech treśćCzytaj dalej

Premier Mateusz Morawiecki przekazał, że w związku z tym, że dzieci oraz młodzież przechodzą koronawiruse bezobjawowo, szkoły nadal będą pracować w normalnym trybie. Podkreślił obawę osób znajdujących się w grupie ryzyka, czyli tych powyżej 60. roku życia.

- Powyżej 60 roku życia - tutaj jeśli zsumujemy całą populację - to łączny udział zgonów przekracza 10%. To bardzo dużo. Chrońmy życie naszych seniorów. Zachęcam seniorów do pozostawania w domach i przemieszczania się tylko kiedy to konieczne - przekazał premier Mateusz Morawiecki.

Dzisiaj grzeje:

1. Ważny apel, mówi się o zamknięciu cmentarzy. Ministerstwo zabrało głos

2. Pilny komunikat Morawieckiego, chodzi o dodatkowe obostrzenia w szkołach. Rodzice będą załamani

3. Doniesienia mediów są bardzo przykre. Ewa Drzyzga zdruzgotana, nieoficjalne przecieki dotyczą jej rodziny

Na dzisiejszej konferencji premier Mateusz Morawiecki poinformował, że cały kraj został objęty obostrzeniami panującymi w strefie żółtej. Oznacza to, że w uroczystościach rodzinnych może uczestniczyć maksymalnie 75 osób. Będziemy również zobowiązani zakrywać usta oraz nos w przestrzeni publicznej z wyłączeniem parków i zieleńców. Zaktualizowano również listę czerwonych powiatów. Jak wynika z decyzji rządu, na ten moment zamknięcie szkół nie jest planowane. Według premiera za taką decyzją, stoi argument, iż młodzież przechodzi zakażenie bezobjawowo.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Znienawidzona opłata poszybuje w górę, ale nie wszyscy zapłacą. Może jesteś na liście osób, które zaoszczędzą
  2. Tragedia obiegła Polskę. Anna Pęksa zginęła w wypadku samochodowym, jej zasługi dla sportu są bezgraniczne
  3. Jolanta Kwaśniewska zmieniła się nie do poznania. Przeszła fenomenalną metamorfozę
  4. Klienci dużego banku w Polsce mogą stracić oszczędności. Pieniądze znikają z kont, wydano komunikat
  5. Ciężko chora 27-latka błaga o pomoc, lekarze odmawiają leczenia. Pokazała rozpaczliwe wiadomości
  6. Potrzebujesz tylko 3 składników i 5 minut, by zrobić powalające ciasto bez pieczenia. Koleżanki będą błagać o przepis

Mężczyzna znalazł dziwne jajkoZnalazł na podwórku bardzo dziwne jajko. Kilka sekund później pękło, rzucił się do ucieczkiCzytaj dalej

Źródło: TVP Info

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News