Szkolny skandal z III Rzeszą w tle: Uczniowie przebrani za nazistów. Nauczyciel był Hitlerem (video)

Szkolny skandal z III Rzeszą w tle: Uczniowie przebrani za nazistów. Nauczyciel był Hitlerem (video)

W internecie głośno jest o tajwańskiej szkole średniej, której uczniowie otrzymali zadanie zrobienia projektu edukacyjnego. Choć sugerowano im inny temat, ci wybrali zagadnienie dotyczące nazizmu. Jak mówili, łatwiej było im przerobić szkolne mundurki na nazistowskie mundury.

Młodzież zaprezentowała efekt swoich prac podczas świątecznej parady. Efekt był szokujący. Grupa młodych Tajwańczyków w czarnych mundurach i z proporczykami ze swastyką w uporządkowanej kolumnie przeszła idąc równym krokiem za drewnianą atrapą czołgu.

W tej siedział natomiast nauczyciel historii, który odgrywał rolę Adolfa Hitlera. Mężczyzna w charakterystycznym nazistowskim salucie pozdrawiał swoje "wojska" i wykrzykiwał hasła pochodzące jeszcze z czasów III Rzeszy.

Parada wywołała niemały szok w całym kraju, ale także na świecie. Prezydent Tajwanu, Tsai Ing-wen, już zażądała, by szkoła przeprosiła niemiecką i izraelską ambasadę. Jej zdaniem, pokaz uwidocznił ignorancję młodzieży wobec historii.

 - Uważamy, że jest to wyraz skrajnego braku szacunku dla Żydów, którzy byli ofiarami okrucieństw popełnionych w czasie wojny. Pokaz ten przede wszystkim uwidocznił ignorancję wobec historii - skomentowała sprawę kancelaria prezydenta.

Dyrektor placówki, Kuang Fu, musiał zmierzyć się z potężną falą krytyki. Dyrektor, choć nie był odpowiedzialny za organizację parady, a sam sugerował młodzieży, by ta zajęła się tematem kultury arabskiej, już podał się do dymisji.

W sprawę zaangażował się także minister edukacji Tajwanu, Pan Wen-chung. Szef resortu już poinformował, że zajął się problemem niedouczonej w kwestiach II WŚ młodzieży i szkoła będzie musiała uświadamiać uczniów w kwestiach nazistowskich zbrodni. Wyemitowane mają być na lekcjach historii filmy takie jak chociażby "Lista Schindlera".

https://www.youtube.com/watch?v=HXrwLWDP_YY&index=1&list=PLr1-FC1l_JLF-SX48LdRSyuWl-TwSRzJf pt
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News