Brakowało uczniów, więc zapisali do szkoły zwierzęta. Zadziwiający pomysł mieszkańców

Brakowało uczniów, więc zapisali do szkoły zwierzęta. Zadziwiający pomysł mieszkańców Źródło: Fot. Pixabay.com

Szkoła mogła zostać zamknięta z powodu zbyt małej liczny uczniów. Władze postanowiły zaradzić tej sytuacji i zapisać do placówki zwierzęta. Ten niecodzienny pomysł zadziwił opinię publiczną.

Szkoła we francuskiej miejscowości Crets en Belledonne miała zostać zamknięta z powodu zbyt małej liczby uczniów. Placówce groziła utrata państwowych dotacji, jednak mieszkańcy postanowili ją ratować i wpadli na niecodzienny pomysł. Nikt nie spodziewał się, że coś takiego może w ogóle mieć miejsce.

Położona w górskim miasteczku szkoła przyjęła 15 nowych "uczniów". Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, ze były nimi zwierzęta. Mieszkańcy postanowili zapisać do szkoły owce, aby spełnić biurokratyczne wymogi.

Szkoła zapisała owce. Wszystko po to, aby spełnić państwowe wymogi

Inicjatywa mieszkańców została podjęta po to, aby pomóc placówce w spełnieniu państwowych wymogów. Szkoła nie miała minimalnej liczby uczniów i z tego powodu nie spełniała rygorystycznych wytycznych. Rodzice uczniów nie zamierzali się poddać i rozpoczęli działania. 

– W państwowej edukacji chodzi niestety tylko o liczby. Teraz po wzroście liczby uczniów jesteśmy w porządku - mówiła jedna z matek, która pomogła w realizacji nietypowego planu.

Z takiego rozwiązania zadowoleni są również uczniowie, którzy nie tylko mogą nadal uczyć się w swojej ukochanej szkole, ale zyskali również nowych "kolegów".

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Dziś szkoła spełnia państwowe wymogi. Wsparł ich mer

Inicjatywa rodziców uzyskała również poparcie mera francuskiego miasteczka. Jean-Louis Maret przychylił się do prośby mieszkańców i oficjalnie uznał owce za pełnoprawnych "uczniów" szkoły. Pochodzą one z lokalnej hodowli owiec, a prawdziwi uczniowie z radością powitali nowych kolegów:

-  To świetne mieć w szkole owce. Zabiorę jedną, albo dwie do swojej klasy. Na pewno sobie poradzą - przyznał jeden z uczniów.

Oryginalny pomysł, na jaki wpadli mieszkańcy górskiego miasteczka, zwrócił uwagę opinii publicznej. Bez wątpienia jest to jedno z najbardziej oryginalnych rozwiązań na ocalenie szkoły. Rodzice uczniów znaleźli sposób, aby ominąć bezduszne przepisy i ocalić szkołę swoich dzieci.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Co się dzieje z Roksaną Węgiel? Fani są zdruzgotani. Tysiące Polaków boi się o jej karierę, a wszystko przez zatrważającą wiadomość
  2. Tak szczera Anna Jantar nigdy nie była! Tuż przed śmiercią wyznała bolesną prawdę o swojej córce, Natalii. Jej słowa zmrożą wam krew w żyłach
  3. TVP podało pilne informacje! Polscy sportowcy zmarli podczas wyścigu
  4. Brytyjczycy wściekli na Meghan Markle po porodzie. Jej decyzja dla wielu jest nie do pomyślenia
  5. Z ostatniej chwili: Samolot pasażerski podchodził do lądowania. Nagle okazało się, że nie działają koła
  6. Wiatr 80 km/h uderzy w Polskę! Potężne burze i alerty IMGW już dzisiaj

źródło: Najwyższy Czas

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News