Chociaż przywiązanie do religijnych wartości w wielu miejscach na świecie staje się coraz mniej popularne, ten film bardzo szybko stał się popularny wśród tysięcy internautów. Kiedy ateistyczna organizacja wymusiła na jednej z amerykańskich szkół rezygnację z 70-letniej tradycji związanej z odmawianiem modlitwy przed ceremonią rozdania dyplomów, uczniowie postanowili wziąć sprawy w swoje ręce.

Fundacja „Wolność od Religii”, która walczy w Stanach Zjednoczonych o oddzielenie religijnych wartości od życia w świeckich, publicznych szkołach, wymusiła na dyrekcji jednej z nich porzucenie ważnej dla placówki tradycji. Od 70 lat uczniowie odbierający dyplomy odmawiali przed uroczystością popularną modlitwę. Tym razem miało jej jednak zabraknąć.

Zapewne tak właśnie by się stało, gdyby nie osobliwy protest wszystkich uczniów. Chociaż zostało im to zabronione, zgodnie odmówili oni modlitwę, aby podtrzymać tradycję oraz okazać przywiązanie do określonych wartości i zasad.

Film z tego wydarzenia bardzo szybko zdobył ogromną popularność w internecie. Można już otwarcie stwierdzić, że bez wątpienia przejdzie do historii placówki oraz jeszcze bardziej podkreśli wartość pielęgnowanej tradycji.

...

Zobacz również