Szkoła zorganizowała "dzień dorosłych". Dzieci uczą się NAPRAWDĘ przydatnych rzeczy, jak zmiana koła w aucie

Szkoła zorganizowała "dzień dorosłych". Dzieci uczą się NAPRAWDĘ przydatnych rzeczy, jak zmiana koła w aucie Źródło: Pixabay/lourdesnique

Szkoła kojarzy się dziś przez pryzmat uczenia teorii, która w znikomej części przekłada się na codzienne funkcjonowanie w dorosłym świecie. W Stanach Zjednoczonych postanowili wziąć sobie nauczkę do serca organizując w jednej ze szkół swoisty "dzień dla dorosłych".

W szkole w amerykańskim Shepherdsville w stanie Kentucky uznali, że na samej teorii uczeń daleko nie pojedzie. Co jak co, ale to praktyka i fach w ręku jest dziś decydujący na rynku pracy, ale i w innych płaszczyznach aktywności.,

W Bullitt Central High School uznali, że zasadne jest zorganizowanie czegoś w rodzaju "dnia dorosłych". Jak podaje "Daily Mail" uczniowie dostali ekstra dzień na naukę rzeczy, które przydadzą się im na co dzień w życiu. Zajęcia wyglądały naprawdę nietypowo.

Szkoła w USA postawiła na nietypowe zajęcia. "Dzień dorosłych" przydałby się na całym świecie

Szkoła postawiła na twarde umiejętności. W "dzień dorosłych" dzieci uczyły się m. in. jak zmieniać oponę w samochodzie, jak regulować comiesięczny budżet w gospodarstwie. Nie zabrakło porad dotyczących gotowania i zachowania w momencie zagrożenia życia. Na zajęciach z policjantem można było usłyszeć wskazówki dotyczące właściwego zachowania w momencie zatrzymania przez funkcjonariusza. 

Poruszono także tematy finansowe od kont oszczędnościowych do kont inwestycyjnych oraz jak odpowiedzialnie korzystać z kart kredytowych i budować ocenę kredytową. Do kompletu potrzebnej wiedzy doszły też zajęcia o codziennej ekonomii - korzystaniu z kart kredytowych, kont oszczędnościowych i lokat. Młodzi Amerykanie dowiedzieli się też, co oznacza zdolność kredytowa. Dorosłość zweryfikuje za kilka lat, czy cenny dzień praktyki nie poszedł na marne.

Możemy jednak w ciemno założyć, że nauka realiów dorosłego życia na pewno przysłuży się młodym Amerykanom. Podobnych zajęć zdecydowanie brakuje nie tylko w USA, ale całym świecie. Dzięki takiej wiedzy, przekładającej się na rzeczywistość, młodzi wchodzą w dorosłość pewniejsi siebie i świadomi własnych umiejętności, których brakuje dziś kolejnym rocznikom 18-latków. 

Następny artykuł