Oficjalnie wiadomo, jak będą wyglądać lekcje we wrześniu. Rodzice przecierają oczy ze zdumienia

Oficjalnie wiadomo, jak będą wyglądać lekcje we wrześniu. Rodzice przecierają oczy ze zdumienia Źródło: Taylor Wilcox Unsplash.com

Szkoła powoli wysuwa się na pierwszy plan. Wakacje są się na półmetku, a zarówno uczniowie i rodzice, jak i nauczyciele nie wiedzą na co muszą się przygotować w związku z rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Oficjalnie przekazano jak najprawdopodobniej wyglądać będą lekcje. Rodzice mogą być zdziwieni tymi wiadomościami.

Szkoła to miejsce, gdzie w ostatnim roku dzieci i młodzież nie spędziły zbyt dużo czasu. Jak będzie we wrześniu? Okazuje się, że zarówno dwa ministerstwa, jak i GIS prowadzą prace mające na celu ustalić wygląd nowej rzeczywistości w polskim szkolnictwie. Część opiekunów wysyłających pod opiekę nauczycieli swoje pociechy może być zaskoczonych, tym co właśnie przekazano.

Jak od września wyglądać będzie szkoła?

Szkoła stanęła przed wielkim wyzwaniem. Z dnia na dzień musiano wypracować rozwiązania nauki zdalnej i w zależności od miejsca przebiegło to lepiej lub gorzej. Rodzice nie wiedzieli do tej pory na co się przygotować i mimo iż minister edukacji Dariusz Piontkowski otwarcie przyznawał, że resort robi wszystko, by od września w ławach szkolnych znów zasiadły dzieci i nauczanie przebiegało w trybie stacjonarnym, to późniejsza wypowiedź wiceministra zdrowia zasiała ziarno niepewności.

- Bardzo chciałbym, żeby tak się stało, żeby młodzież od 1 września zaczęła uczęszczać do szkół [...]. To będzie zależało od sytuacji epidemiologicznej, która jest dynamiczna. [...] Ta decyzja będzie podjęta już pod koniec sierpnia, tydzień czy dwa przed rozpoczęciem roku szkolnego - mówił w rozmowie z RMF FM Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia. Swoje stanowisko przedstawił również GIS, to dzięki tym słowom możemy podejrzewać jak wyglądać będzie od września szkoła.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Pojawiły się pierwsze informacje

W przypadku, gdy uczniowie znów pojawią się w szkołach muszą być przygotowani na kilka zmian. Jak podaje RMF, GIS przekazał, że nie będzie obowiązku pomiaru temperatury przed wejściem do budynku, lecz w przypadku podejrzenia infekcji dziecko będzie izolowane od innych osób i wzywany będzie rodzic. W przypadku potwierdzenia koronawirusa ostateczna decyzja, co do dalszych losów placówki, zależeć będzie od powiatowego inspektora sanitarnego. To jednak nie wszystko co przekazał Jan Bodnar z GIS.

Dzisiaj grzeje: 1. Nagłe, pilne ostrzeżenie służb dla wszystkich Polaków. Sytuacja jest poważna

2. Nie żyje wielokrotnie nagradzana dziennikarka TVP. Polskę obiegła tragiczna wiadomość

3. Gdyby nie choroba, wciąż byłaby z nami. Siostra Kory ujawnia jej ostatnie słowa

Zmieni się preferowana forma zajęć

Szkoła ma przewidzieć w swoim planie zajęć więcej lekcji na świeżym powietrzu, natomiast sale lekcyjne mają być systematycznie i dokładnie wietrzone. Według wstępnych informacji okna mają być otwierane po każdych 45 minutach zajęć. Uczniowie będą obowiązkowo musieli często myć ręce, jednak maseczki obowiązkowe będą jedynie w momencie gromadzenia się większej ilości osób, na przykład podczas apeli. Nie będzie konieczne wyposażenie sal w pojedyncze ławki, a dzieci i młodzież nie będą zobligowani do noszenia rękawiczek ochronnych. Wszystko jednak tak naprawdę wiadome będzie dopiero przed samym rozpoczęciem roku szkolnego.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kim tak naprawdę jest Agnieszka Kotońska z ”Gogglebox”? Widzowie nie mieli pojęcia
  2. Wielka tragedia młodego gwiazdora. Jego 22-miesięczna córeczka nie żyje, przegrała z rakiem
  3. Anna Mucha wyszła w staniku na ulice Warszawy. Zdjęcie w sieci, widok odbiera mowę
  4. TVP przekazało przykre informacje. Nie żyje prawdziwa legenda
  5. Bolał ją brzuch, lekarze myśleli, że ma zwykłe torbiele. Podczas operacji wyjęli z niej wstrząsającą rzecz, byli przerażeni
  6. Nastolatka nie wie, jak zaszła w ciążę. Nie współżyła z chłopakiem, mówi o niepokalanym poczęciu
  7. Lidl szarżuje z promocjami. Kiełbasa po złotówce, ćwiartki z kurczaka za niecałe 3 zł
  8. Karol Strasburger wyjawił wszystko. Jego o 35 lat młodsza wybranka ma z nim jak w niebie
  9. Wydało się, Edyta Górniak wysyłała SMSy do Viki Gabor. Znamy ich treść

Źródło: RMF24

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News