Szkoła w Zakopanem
Pikio.pl
Irmina Jach - 27 Sierpnia 2020

Decyzja nagle podjęta. Rozpoczęcie roku szkolnego właśnie przesunięte, podano dokładny termin, kiedy dzieci pójdą do szkoły

Szkoła w jednej z popularnych miejscowości w Polsce zostanie otwarta później, niż w pozostałej części kraju. Powodem tej decyzji jest oczywiście niekorzystna sytuacja epidemiologiczna odnotowywana w regionie. Podano dokładny termin rozpoczęcia nauki w trybie stacjonarnym. Decyzja została podjęta nagle. Opublikowano ją na stronie internetowej władz miasta.

Szkoła w Zakopanem ruszy dopiero 28 września. Do tego czasu zajęcia będą odbywały się w trybie zdalnym. Informację na ten temat przekazały władze miasta. Nagła decyzja samorządu była konsultowana z zakopiańskim sanepidem. Powiat tatrzański znajduje się obecnie w żółtej strefie, odnotowano tam podwyższoną liczbę osób zakażonych koronawirusem. Należy wspomnieć, że miasto jest obecnie popularnym ośrodkiem turystycznym, przez co ryzyko zarażenia niebezpiecznym patogenem może być wyższe niż w innych rejonach kraju.

Krzysztof Jackowski - okropne rzeczyGłos Jackowskiemu się załamał, zobaczył okropne rzeczy. Ostrzega, ma się zacząć już niebawemCzytaj dalej

Szkoła w Zakopanem ruszy dopiero pod koniec września

Z komunikatu opublikowanego na stronie internetowej władz Zakopanego wynika, że włodarze miasta są zaniepokojeni sytuacją epidemiologiczną w rejonie, dlatego zdecydowali się podjąć decyzję o przesunięciu terminu rozpoczęcia zajęć szkolnych na koniec września. Region podtatrzański do późnej jesieni jest popularnym kierunkiem turystycznym. Wrzesień jest miesiącem, w którym wielu Polaków, zachęconych końcem szczytu sezonu, planuje urlop. Mnogość przyjezdnych sprawia, że ryzyko zarażenia się niebezpiecznym patogenem jest niezwykle duże, dlatego uczniowie szkół podstawowych przez cztery pierwsze tygodnie roku szkolnego będą kontynuować naukę w trybie niestacjonarnym.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

dziecko - wszystko się zmieniaWygląda jak urocze dziecko na pierwszy rzut oka. Po kilku sekundach nagle wszystko się zmienia, niesamowiteCzytaj dalej

- Decyzja ta była szeroko konsultowana ze środowiskiem zakopiańskich dyrektorów, nauczycieli, lekarzy i rodziców. Powrót do szkoły 1 września może skutkować gwałtownym wzrostem zachorowań, a tym samym paraliżem całego systemu edukacji w naszym mieście - napisano na stronie urzędu miasta.

Szkoła ruszy 28 września, z zachowaniem zasad wzmożonego rygoru sanitarnego. Każda z zakopiańskich placówek będzie dysponować środkami ochrony osobistej: maseczkami, płynami do dezynfekcji rąk, rękawiczkami i przyłbicami oraz środkami do dezynfekcji powierzchni. Stworzono także izolatkę, w której uczniowie z objawami zarażenia będą mogli oczekiwać na pomoc medyczną. Ograniczone zostaną także wizyty rodziców i opiekunów w placówce, uroczystości szkolne i zbiorowe przerwy międzylekcyjne.

Dzisiaj grzeje:

1. Była w jednej celi z mamą Madzi. Ujawniła, co współosadzone robiły z Katarzyną W.
2. Ważna wiadomość dla wszystkich rodziców. Ministerstwo Zdrowia wydało komunikat
3. Tragiczne doniesienia o Benedykcie XVI. Wybrano już miejsce ostatniego odpoczynku

We wtorek 1 września nie odbędzie się tradycyjny, uroczysty apel. W murach szkoły pojawią się wyłącznie pierwszoklasiści. Każdemu z nich będzie mógł towarzyszyć tylko jeden z rodziców. Reszta uczniów spotka się z nauczycielami tego dnia na lekcjach online. W powiecie tatrzańskim zanotowano zakażenie koronawirusem u 246 mieszkańców, co zakwalifikowało go do strefy żółtej. Zważywszy na okoliczności, decyzja władz miasta wydaje się być zasadna. Sytuacja w Polsce również nie napawa optymizmem.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wydano pilne ostrzeżenie, uważajcie szczególnie na swoje dzieci. Mogą być w niebezpieczeństwie
  2. Bardzo niedobra wiadomość dotycząca 500 plus. Wszystko ujawnił TVN
  3. Musieli przerwać odcinek z Dagmarą. Śmierć przyszła nagle, dramat
  4. Sprawa jest już przesądzona. Wiadomo, co wydarzy się we wszystkich czerwonych strefach
  5. W "Milionerach" padło kuriozalne pytanie za 10 tysięcy złotych. Aż trudno uwierzyć, że wydarzyło się na wizji

Lech Wałęsa sekretyMedia dotarły do sąsiadów Wałęsy. Zdradzili jego sekrety, wszystko ujawniliCzytaj dalej

Źródło: TVN24

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News