10-latek terroryzuje uczniów, a szkoła nic z tym nie robi. "Dyrekcja nie może uruchomić działań dodatkowych"

10-latek terroryzuje uczniów, a szkoła nic z tym nie robi. "Dyrekcja nie może uruchomić działań dodatkowych" Źródło: Screen/youtube/Pieszyce - miasto w Górach Sowich

Szkoła to dla uczniów tej placówki codzienny horror. Dzieci terroryzowane są przez 10-letniego ucznia, a dyrekcja nie może nic z tym zrobić, ani nie ma możliwości wprowadzenia dodatkowych działań. Rodzice są zaniepokojeni sytuacją i poprosili media o interwencję w tej sprawie.

Szkoła jest dla tego 10-latka miejscem, w którym może się wyżyć na swoich rówieśnikach. Chłopiec jest bardzo agresywny w stosunku do kilkunastu uczniów, którzy chodzą razem z nim do jednej klasy w kołobrzeskiej podstawówce. Dziecko podczas ataków szału bije, kopie, a czasem nawet poddusza swoich kolegów. Dyrekcja placówki rozkłada ręce i twierdzi, że nie może nic z tym zrobić. 

Szkoła jest dla dzieci miejscem prawdziwego horroru

Dla uczniów jednej z klas w Szkole Podstawowej nr 4 w Kołobrzegu, szkolne obowiązki budzą okropne skojarzenia. Koszmar dzieci trwa od 4 lat, a problem w dalszym ciągu nie został rozwiązany. Jeden 10-latek, gdy dostaje ataku agresji, nie cofa się przed niczym - bije, kopie, poddusza i wyżywa się na koleżankach i kolegach z klasy. Rodzice pokrzywdzonych dzieci postanowili stanowczo zareagować i zorganizowali protest. 

Dramatyczne zeznania rodziców dzieci

Opiekunowie pokrzywdzonych uczniów postanowili nie posyłać dzieci do szkoły, dopóki sprawa agresywnego 10-latka nie zostanie rozwiązana. Zeznania rodziców, dotyczące tego, co wyprawia chłopiec, są wstrząsające.

- Mój syn w zeszłym roku był duszony czymś, co ten chłopiec zakręcił mu na szyi. Na szczęście jedna z opiekunek odciągnęła tego chłopca. Na spotkaniu z jego rodzicami chłopiec wyznał, że miał taką pomroczność jasną, że musiał kogoś skrzywdzić, wręcz zabić - powiedział dla "Faktu" Artur Królikowski, ojciec jednego z uczniów. 

To jednak nie koniec. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Mój syn jak za pierwszym razem został pchnięty na róg ściany, to miał podejrzenie wstrząśnienia mózgu. Innym razem ten chłopiec kopnął go w twarz - dodała Aneta Zarzycka, matka innego poszkodowanego chłopca. 

Rodzice od czterech lat walczą o godne warunki nauki dla ich dzieci, a przede wszystkim chcą rozwiązać ten poważny problem. Niestety dyrekcja placówki chociaż nie bagatelizuje sprawy, nie może jednak zbyt wiele zrobić. 

- Robimy wszystko co w naszej mocy, żeby tej sytuacji zaradzić. Współpracujemy z wszystkimi jednostkami wspomagającymi szkołę, z policją i sądem włącznie - powiedziała dla "Faktu" dyrektor szkoły Jolanta Wasila.

- Prawo oświatowe nie pozwala też dyrekcji skierować ucznia na badania w celu zdiagnozowania i być może wydania orzeczenia o specjalnych potrzebach edukacyjnych dziecka. Jeśli nie zrobią tego sami rodzice i co więcej, nie zechcą udostępnić orzeczenia szkole, dyrekcja nie może uruchomić działań dodatkowych, np. przydzielić nauczyciela wspomagającego - dodała w rozmowie z "Faktem" wicekurator z koszalińskiej delegatury Zachodniopomorskiego Kuratorium Oświaty Bogusława Ogorzałek. 

Dzisiaj grzeje: 1. Znany polski aktor ZABIŁ swoją matkę. Ta obrzydliwa zbrodnia do dziś mrozi krew w żyłach
2. Zatrważające informacje z polskiego miasta. Autobus pełen pasażerów stanął w płomieniach, zdjęcia budzą grozę

Problem jest trudny do rozwiązania, gdyż 10-latek ma obowiązek szkolny, który musi spełnić jak każde dziecko w naszym kraju. Z tego też względu nie może zostać wyrzucony z placówki. Obecnie sprawę bada też sąd, który chce skierować chłopca na badania pedagogiczne, psychologiczne i psychiatryczne, by sprawdzić czy chłopiec nie jest zdemoralizowany. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Skomentowały zwycięstwo Gabor i wybuchła nieoczekiwana awantura. Według wielu skompromitowały Polskę na Eurowizji dla dorosłych
  2. W sieci pojawiło się wyjątkowe zdjęcie Grażyny Torbickiej. Uwagę wszystkich zwrócił jej brzuszek, fani są zachwyceni
  3. Mężczyzna włamał się do domu 82-latki. Załatwiła go tak, że w ciężkim stanie trafił do szpitala
  4. Biedronka: nagranie nastoletnich złodziei podbija sieć
  5. Biedronka szykuje we wtorek prawdziwy hit. Zakupy zrobisz o 23% TANIEJ

źródło: Fakt

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News