Kolejne ankiety w polskich szkołach. 10-latkowie odpowiadają na pytania o seksie

Kolejne ankiety w polskich szkołach. 10-latkowie odpowiadają na pytania o seksie Źródło: unsplash/Ben_Mullins/

Już niejedna szkoła przeprowadziła na swoich uczniach ankiety, które poruszały wiele kwestii m.in. relacje rodzinne i religijne. Kolejny tego typu zabieg nie odbiłby się aż takim echem w mediach, gdyby nie pytania, jakie znalazły się w teście i przede wszystkim gdyby nie wiek uczniów, którzy musieli na nie odpowiedzieć.

Kolejna szkoła w Polsce złożyła w ręce swoich uczniów ankiety do wypełnienia. W tym przypadku wywołało to jeszcze większe kontrowersje niż ostatnio, a to wszystko za sprawą tematyki zadawanych pytań. Nie tylko rodzicom dzieci, ale również wieku rodakom bardzo nie spodobało się, że pytania dotyczące współżycia seksualnego były kierowane do 10-latków. 

Szkoła w Szczytnie wprowadziła ankiety o seksie 

Tym razem to placówka w Szczytnie postanowiła "zdiagnozować problemy społeczne" i ofiarować w ręce swoich nastoletnich uczniów ankiety, na których znalazło się aż 64 pytania. Warto zaznaczyć, że zajście miało miejsce w szkole podstawowej, dlatego wielu uczniów, którzy udzielali odpowiedzi, mieli zaledwie 10 lat. Pytania, jakie się tam znalazły, brzmiały m. in.: "Co mogłoby cię skłonić do współżycia?”, "Jak myślisz, ilu twoich rówieśników ma pierwszy stosunek za sobą?”, "Jaki wiek jest odpowiedni, aby rozpocząć współżycie seksualne?”

Naczelnik wydziału oświaty w Urzędzie Miejskim w Szczytnie, Robert Dobrońki wyznał, że polecenie o ich przeprowadzeniu placówka otrzymała od samego Urzędu, który udzielone przez dzieci odpowiedzi miał zweryfikować z krajowymi badaniami ESPAD, czyli Europejskiego Programu Badań Szkolnych nad Używaniem Alkoholu i Narkotyków. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

10-latkowie odpowiadali na pytania o seksie. Rodzice nie kryją oburzenia 

Gdy tylko informacje o przeprowadzonej ankiecie, która zawierała tak intymne pytania, dotarła do rodziców uczniów wybuchła ogromna burza. Rada pedagogiczna również nie kryła swojej irytacji. 

Dzisiaj grzeje: 1. Znany gwiazdor ma HIV. Po latach przyznał się do PRZERAŻAJĄCEJ choroby, komentarze fanów są bezlitosne

2. 72-latka wzięła ślub z 27-latkiem. Teraz ma gigantyczny problem, którego nie da się rozwiązać
 

- Gdy mój syn wrócił do domu i mi o tym opowiedział nie wierzyłam w to co słyszę. Jak można pytać 11-latka, czego boi się przy uprawianiu seksu, czy co skłoniłoby go, aby odbył stosunek. Obrzydliwe i skandaliczne. Nie wiem, kto za to odpowiada, czy szkoła, czy jakiś urzędnik, ale nie zostawię tego tak - powiedziała rozgoryczona matka. 

Okazuje się, że gdy Dobrońki otrzymał skargi rodziców od razu wstrzymał przeprowadzanie ankiet, jednak nim do tego doszło, wielu uczniów zdążyło otrzymać je w swoje ręce. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. OBRZYDLIWE znalezisko w karkówce. Prawda wywołuje mdłości
  2. Wrocławski ginekolog zgwałcił 19-latkę podczas badania?! Doniesienia są szokujące, podał nastolatce alkohol
  3. Zenek Martyniuk wyszedł na scenę na żywo. Warszawiacy mówiący o wieśniactwie na Narodowym szybko zamilkli
  4. 4 znaki zodiaku to prawdziwe bratnie dusze. Ich przyjaźń przetrwa wszelkie trudności, a związek będzie wyjątkowo udany
  5. Co robią dzieci Wiśniewskiego? Mandaryna przekazała niesamowite informacje

Źródło: popularne 

Następny artykuł