Ministerstwo wdało oficjalne oświadczenie. Chodzi o powrót dzieci do szkół we wrześniu

Ministerstwo wdało oficjalne oświadczenie. Chodzi o powrót dzieci do szkół we wrześniu Źródło: .

Szkoła w tym roku zagwarantowała wiele nowych doświadczeń zarówno uczniom, jak i nauczycielom. Ministerstwo Edukacji Narodowej przekazało ważne informacje mogące zainteresować wszystkich, którzy zastanawiają się nad planami resortu co do nadchodzącego roku szkolnego. Wydano oficjalne oświadczenie.

Szkoła przeszła prawdziwą rewolucję. Na całkowite przeniesienie nauki do trybu zdalnego. Sytuacja ta okazała się niesamowicie trudnym i skomplikowanym przedsięwzięciem, dlatego nic dziwnego, że nie umilkły pytania co do dalszych planów resortu. Czy nauczyciele powinni przygotowywać się do lekcji w dalszym ciągu przeprowadzanych na odległość? Ministerstwo wydało oficjalne oświadczenie.

Jak od września wyglądać będzie szkoła?

Szkoła to miejsce, w którym w tym roku dzieci nie spędziły zbyt wiele czasu. W związku z epidemia koronawirusa zdecydowano się na zamknięcie placówek i przeniesienie lekcji do internetu. Uczniowie przez bardzo długi czas nie zasiadali w ławkach i z racji, iż wakacje powoli zbliżają się do półmetka to pojawiało się coraz więcej pytań dotyczących wyglądu następnego roku szkolnego. Do tej pory nie wiadomo było czego się spodziewać i jakie opcje brane są przez MEN pod uwagę. Po ostatnim komunikacie wydanym przez resort wiadomo nieco więcej.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Ministerstwo wydało oficjalne oświadczenia

Dariusz Piontkowski we wtorek 21 lipca zdradził nieco rąbka tajemnicy co do planów resortu edukacji dotyczących uczniów oraz tego jak wyglądać ma szkoła, do której dzieci powrócą od września. Nie wszyscy rodzice mogą być zadowoleni ze słów ministra.

- Chcemy, aby uczniowie od września wrócili do tradycyjnej nauki w szkołach. Pracujemy nad przepisami, które zagwarantują bezpieczeństwo uczniów po powrocie do szkół - mówił Dariusz Piontkowski. Fragment tej wypowiedzi pojawił się również na oficjalnym koncie MEN na Twitterze. Wielu ekspertów przewiduje, że na jesieni zmagać będziemy się z kolejną falą zachorowań, decyzja ta zatem może okazać się ryzykownym przedsięwzięciem. Według słów ministra również na tą ewentualność ma być gotowa polska szkoła.

Dzisiaj grzeje: 1. Mamy potwierdzenie, zacznie się już za kilka dni. Fatalna informacja dla wielu Polaków

2. Ważna wiadomość prosto z Ministerstwa Zdrowia. Wielu Polaków będzie zaskoczonych

Istnieje możliwość, że szkoła stanie się ogniskiem koronawirusa

Bliski kontakt uczniów oraz nauczycieli oraz duża ilość czasu spędzana w jednym miejscu niesie ze sobą ryzyko zakażenia w placówkach. Według słów ministra Piontkowskiego i na to resort przygotowuje konkretne rozwiązania oraz zalecenia.

- Gdyby pojawiło się ognisko epidemii czy realne zagrożenie dla zdrowia uczniów i nauczycieli, chcemy, aby dyrektor, po zasięgnięciu opinii GIS mógł szybko zareagować - czytamy na profilu resortu. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Stoch i Kubacki zabrali żony na wspólny wypad. Wiemy, co robili - piękne widoki i świetna zabawa (FOTO)
  2. Polacy spróbowali niemieckich pierogów i brakuje im słów. Obłędne nadzienie żywcem przenosi do nieba
  3. Monika Zamachowska zdruzgotana. Przekazała posępną wiadomość o swoim synu, współczujemy
  4. Miał tylko 7-miesięcy, umarł na rękach aktora. Synek Bartłomieja Topy zmarł przed laty na bardzo rzadką chorobę
  5. Katarzyna Pakosińska przekazała smutną wiadomość. Niestety, stało się
  6. Zmarł kandydat na prezydenta. Tragiczną wiadomość przekazała rodzina

Źródło: Interia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News