Szkoła powinna zapewnić uczniom sprzęt?
ARKADIUSZ ZIOLEK/East News
Irmina Jach - 20 Listopada 2020

Czy szkoła powinna zagwarantować dzieciom sprzęt do nauki zdalnej?

Szkoła od pewnego czasu działa w trybie zdalnym, tak jak miało to miejsce wiosną. Ze względu na dramatyczną sytuację epidemiologiczną w kraju rząd podjął decyzję, że takie rozwiązanie będzie bezpieczniejsze dla uczniów. Nauka w domu wiąże się jednak z pewnymi problemami - przede wszystkim sprzętowymi. Czy szkoła powinna ufundować dzieciom i młodzieży komputery lub tablety?

Szkoła ma za zadanie zapewnić uczniom jak najlepsze warunki pracy, które pozwolą na uzyskanie stosownej wiedzy i zrealizowanie w pełni programu nauczania. Uważacie, że placówki edukacyjne powinny zadbać również o to, by dzieci i młodzież mieli dostęp do komputerów i internetu?

Urzędnicy zadzwonią i zapukają do ogromnej grupy Polaków. Czas do końca listopada, grozi kara nawet 5 tys. złUrzędnicy zadzwonią i zapukają do ogromnej grupy Polaków. Czas do końca listopada, grozi kara nawet 5 tys. złCzytaj dalej

Szkoła powinna zapewnić uczniom sprzęt do nauki zdalnej?

Podczas pierwszej fali pandemii rząd przekazał aż 180 milionów złotych na program "Zdalna szkoła", który umożliwił samorządom staranie się o środki finansowe na zakup sprzętów i pomocy multimedialnych dla uczniów. Pieniądze mogły zostać przeznaczone na zakup komputerów, laptopów, tabletów mobilnego dostępu do internetu lub na pokrycie innych uzasadnionych wydatków związanych ze zdalną nauką.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

- To dla nas bardzo dobra wiadomość, że mamy kolejną transzę pieniędzy, które możemy przeznaczyć na dofinansowanie szkół. Dzięki temu już kilkadziesiąt tysięcy tabletów czy laptopów trafiło do samorządów. Kształcenie na odległość to ogromny wysiłek nauczycieli, za który chcę podziękować. Wymaga on nowej wiedzy, wyjścia poza standardowe przygotowanie do lekcji. To też duże wyzwanie sprzętowe. Stąd pomoc Ministerstwa Cyfryzacji jest nieoceniona - mówił przed kilkoma miesiącami Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski.

Wnioski o dofinansowanie złożyło 2731 spośród 2790 samorządów. Wszystkie zostały rozpatrzone pozytywnie, dzięki czemu uczniowie mogą uczyć się w trybie zdalnym znacznie skuteczniej niż miało to miejsce wiosną.

Dzisiaj grzeje:

  1. Ważny komunikat Ministerstwa Zdrowia, niebezpieczeństwo jest ogromne. Dotyczy ponad 8 mln Polaków
  2. Świerzyński o 10 tysiącach pensji: ”Ja za takie pieniądze nie będę pracował”
  3. Nie żyje polityk partii rządzącej. Dramatyczne wieści obiegły Polskę

Czy uważacie, że również szkoła powinna zakupić sprzęty, które pomogą uczniom w pracy? A może to rząd powinien przeznaczyć na ten cel dodatkową pulę pieniędzy?

Zobacz także:

  1. Profesor Lew-Starowicz w żałobie. Przeżywa ogromną stratę
  2. Suczka urodziła się jako mieszanka golden retrievera i jamnika. Najsłodsza rzecz, jaką dziś zobaczycie
  3. Właśnie padła wiadomość dot. tegorocznej kolędy. Wielu wiernych jest oszołomionych decyzjami
  4. Świerzyński najpierw miał dziecko z 16-latką, potem porwali mu syna. Młody chłopak mógł umrzeć
  5. Otworzyli testament Gulbinowicza. Niewiarygodne, co stanie się z częścią jego majątku
  6. Siostra Anastazja podała najlepszy przepis na sałatkę jarzynową. Tradycyjna, bez udziwnień, smak każdych świąt
  7. Jaruś z “Chłopaków do wzięcia” z ważnym przesłaniem do fanów. Nikt się nie spodziewał

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: gov.pl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News