Ewakuacja szkoły w Mławie. Przyczyną rozpylona żrąca substancja

Ewakuacja szkoły w Mławie. Przyczyną rozpylona żrąca substancja Źródło: wikipedia/dawid_skalec/

Szkoła musiała zostać niezwłocznie ewakuowana po tym, jak ktoś rozpylił w budynku niebezpieczną substancję. Sytuacja była naprawdę poważna i wymagała interwencji kilku karetek pogotowia. Jak podają media, paru uczniów wymagało natychmiastowej opieki medycznej.

Szkoła w Mławie znalazła się w poważnym niebezpieczeństwie. Nauczyciele starali się zapanować nad przerażonymi uczniami, którzy w popłochu usiłowali znaleźć dla siebie schronienie. Zarządzono o wyprowadzeniu każdej osoby z budynku, bowiem substancja, jaka się w nim rozprzestrzeniała, stwarzała zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale również życia. 

Szkoła w Mławie niezwłocznie ewakuowana 

Do zdarzenia doszło 19 września w szkole podstawowej nr 7 w Mławie. Jedna z osób znajdujących się w placówce nagle zauważyła podejrzaną substancję, która od szkolnego sklepiku coraz szybciej rozprzestrzenia się na kolejnych metrach budynku. Szybko odkryto, że może stwarzać poważne zagrożenie dla zdrowia uczniów, dlatego zadecydowano o ewakuacji. Informacja wywołała ogromne zamieszanie wśród najmłodszych, dlatego rada pedagogiczna robiła co w jej mocy, by bezpiecznie wyprowadzić uczniów na zewnątrz. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Dwóch uczniów trafiło do szpitala 

Już po chwili okazało się, że w szkole doszło do rozpylenia żrącej substancji, która zaszkodziła dwóm uczniom. Na miejscu stawiły się trzy załogi pogotowia, które zajęły się poszkodowanymi. Jak możemy się dowiedzieć, pozostałym dzieciom nic się nie stało, jednak kilka minut więcej spędzonych w budynku, mogłyby doprowadzić do tragedii. 

Dzisiaj grzeje: 1. Dramat polskiej piosenkarki. Jej kochanek popełnił samobójstwo, znaleziono go w wannie z workiem foliowym na głowie

2. W zaproszeniu weselnym napisali, że nie chcą prezentów tylko pieniądze. Ale kwota, jaką kazali każdemu włożyć do koperty powaliła wszystkich gości

Na czas wietrzenia szkoły nauczyciele i uczniowie zostali przeniesieni do pobliskiego kościoła. Na chwilę obecną nie ma zbyt wielu informacji w tej sprawie dlatego nie jest pewne, kto rozpylił gaz. Niewykluczone, że był to któryś z wychowanków, a proceder miał być jedynie "zabawą". Wyjaśnianiem niebezpiecznej sytuacji najprawdopodobniej zajmie się policja, która po wyłonieniu winnego, będzie chciała wyciągnąć wobec niego odpowiednie konsekwencje. 

Najlepsze newsy dnia:  

  1. Koniec waloryzacji emerytur. Nowy, REWOLUCYJNY sposób naliczania   
  2. Polski artysta choruje na raka. Ukrył przed wszystkimi poważną operację przeszczepu
  3. Ciasto na pierogi wg przepisu Magdy Gessler to niebo w gębie. Już zawsze będziecie z niego korzystać
  4. Nie wiedziała, że tego dnia w przedszkolu zamontowali kamery. Wystarczyło 30 min nagrywania i pilnie wezwano policję
  5. W telefonie chłopaka przeczytała SMS i jej świat się zawalił. Nagle w amoku zrobiła coś strasznego

Źródło: onet 

Następny artykuł