Od września wielka zmiana w szkołach, Ministerstwo potwierdziło. Nikt się nie spodziewał, rodzice łapią się za głowy

Od września wielka zmiana w szkołach, Ministerstwo potwierdziło. Nikt się nie spodziewał, rodzice łapią się za głowy Źródło: Pxhere CC0 Domena publiczna

Od września szkoła będzie musiała zmierzyć się z nowym wyzwaniem. Ministerstwo Edukacji Narodowej zarządziło zaskakujące zmiany już od początku najbliższego roku szkolnego. Rozporządzenie w sprawie pojawiło się już w Dzienniku Ustaw RP. Nikt nie spodziewał się takiego obrotu spraw.

W najbliższym czasie szkoła zmierzy się z wielką zmianą. Ministerstwo Edukacji Narodowej potwierdziło tę niespodziewaną decyzję. Uczniowie są w szoku, a rodzice nie mogą uwierzyć w to, co się dzieje. Skąd tak ogromna zmiana? 

Szkoła średnia zmierzy się z nowym wyzwaniem od września

MEN postanowiło wprowadzić od września 2020 roku nowy przedmiot dla szkół średnich. W najbliższym czasie w liceach ogólnokształcących, technikach oraz szkołach branżowych II stopnia młodzież będzie się uczyć łaciny i kultury antycznej. Rozporządzenie w sprawie pojawiło się już w Dzienniku Ustaw RP.

Wspomniane rozporządzenie zawiera zmianę dotyczącą podstawy programowej dla uczniów szkół średnich. Wprowadzony do nich zostanie nowy przedmiot, czyli łacina i kultura antyczna w zakresie podstawowym, która będzie realizowana przez jedną godzinę w tygodniu. Uczniowie są w szoku, podobnie rodzice, którzy zastanawiają się nad tym, skąd wynikła taka zmiana? 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Ministerstwo tłumaczy, że rolą nowego przedmiotu będzie - wyposażenie uczniów w umiejętność czytania pod kierunkiem nauczyciela prostych tekstów. Główny cel to ukazanie uczniom tego, że język łaciński oraz kultura antyczna miały ogromny wpływ na kulturę europejską w późniejszych wiekach. Nowa podstawa programowa ma dać również nauczycielom przekonanie o doniosłości i atrakcyjności tych zagadnień.

Dzisiaj grzeje: 1. Wiadomość o śmierci spadła jak grom, wielka rozpacz. Niestety, nie żyje Kazimierz Pająk

2. W trakcie ślubu miejsce panny młodej zajęła jej siostra. Niezwykły gest pana młodego

Decyzję o tym, czy w szkołach będzie realizowana łacina i kultura antyczna, będą podejmować dyrektorzy poszczególnych placówek. Do wyboru będzie także plastyka, muzyka oraz filozofia. Dotychczas łaciny uczyli się tylko uczniowie, którzy sami wybrali profil klasy, w której był on realizowany. Ministerialni urzędnicy zapowiadali zmiany już kilka miesięcy temu, a rodzice łapią się za głowy. Kolejne przedmioty oznaczają nowe podręczniki, a co za tym idzie, wzrost wydatków związanych z pójściem dziecka do szkoły.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Na jaw wyszło, co obraziło Justynę Żyłę. Piotr nie wytrzymał, straszy ją policją
  2. Smutek Katarzyny Dowbor. Dziennikarka zamartwia się o córkę, każda matka ją zrozumie
  3. Burza w sieci. Robert Lewandowski pokazał zdjęcie żony, fani od razu zauważyli kompromitujący szczegół
  4. Wydało się, jaki prezent ślubny Kaczyński dał Kurskiemu. Kto by pomyślał
  5. Dopiero po śmierci wyszło na jaw, jak żyła Elżbieta Czyżewska. Bliska osoba zdradziła porażającą prawdę
  6. Dramatyczna sytuacja na północy kraju. Pociągi wstrzymane, jest ofiara śmiertelna. Relacja czytelniczki

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News