Wiadomo, jak będzie wyglądać zakończenie roku szkolnego. Rodzice łapią się za głowy

Wiadomo, jak będzie wyglądać zakończenie roku szkolnego. Rodzice łapią się za głowy Źródło: Pixabay hangela

Szkoła w tym roku dała uczniom, nauczycielom oraz rodzicom wystarczająco w kość. Wszyscy zastanawiają się, jak będzie wyglądało zakończenie roku szkolnego. W tak dużych skupiskach nadal występuje zagrożenie epidemiologiczne - czy uczniowie w ten ostatni dzień spotkają się we własnym gronie, aby odebrać świadectwo i wymienić kilka słów z przyjaciółmi?

Niejedna szkoła stoi przed trudnym wyzwaniem - dyrekcja musi zorganizować zakończenie roku szkolnego 2019/2020 tak, aby zadbać o bezpieczeństwo uczniów. Pomysły niektórych placówek są trafne, inne wywołują zdziwienie wśród rodziców.

Placówki robią, co mogą, aby każdy był zadowolony

Do zakończenia roku szkolnego pozostały dwa tygodnie - w piątek 26 czerwca uczniowie powinni, jak co roku, stawić się w strojach galowych w swoich placówkach. Tymczasem dyrektorzy niektórych szkół sami nie wiedzą, jak zorganizować ten wyjątkowy dzień, aby wszyscy czuli się komfortowo i aby wszystko poszło szybko i zgodnie z planem. Wiadomo, że w większości placówek przemówienia dyrektora czy rady rodziców znajdą się na stronach internetowych do wglądu zainteresowanych. Ale co z dokumentami?

Większość szkół wpadła na pomysł, aby wyznaczyć nauczycielom-wychowawcom specjalne godziny pracy w dniu 26 czerwca, kiedy to będą dostępni w klasach i będzie można pojedynczo wchodzić oraz odbierać świadectwa. Inne szkoły postawiły na krótki apel, jednak z wywoływaniem uczniów po nazwisku do odebrania dokumentów. Przy większej ilości dzieci może dojść do niemałego rozgardiaszu. Jedna ze szkół w Wielkopolsce zdecydowała się na jeszcze inne rozwiązanie. Rodzice łapią się za głowy.

Pewna szkoła przesunęła zakończenie roku szkolnego na wrzesień

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Nie organizujemy zakończenia roku szkolnego w czerwcu. Termin przesuwamy na początek września. Świadectw też nie rozdamy. Każdy uczeń, który będzie potrzebował dokumentu, może odebrać świadectwo indywidualnie, w sekretariacie - poinformowała dziennikarzy Wirtualnej Polski jedna z pracownic Liceum Ogólnokształcącego św. Marii Magdaleny w Poznaniu. Na pewno takie rozwiązanie również pozwoli uniknąć tłoku w ten kluczowy dzień. Uczniowie z pewnością będą woleli odebrać świadectwa jak najszybciej z racji naboru na studia, jednak inni nie muszą się z tym wcale  spieszyć. Mogą to zrobić nawet 1 września.

Dzisiaj grzeje: 1. Miliony Polaków odciętych od internetu i zasięgu w telefonie. Awaria dużej sieci komórkowej zaskoczyła wielu
2. Wstrząsające wiadomości obiegły media. Nie żyje 32-latka

Niektóre warszawskie szkoły również poszły tym tropem i uczniowie będą mogli odbierać świadectwa indywidualnie w sekretariacie. Nauczyciele jednak żałują, że nie zobaczą się ze swoimi wychowankami - niekiedy nawet ostatni raz w karierze. Pedagogom i dyrektorom trudno zabrać głos w tej sprawie, ponieważ MEN oraz MZ nie podały żadnych wytycznych, jak ma wyglądać zakończenie roku. Wszystko leży w gestii szkoły.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Robert zamówił skromny obiad dla 2 osób nad polskim morzem. Dostał paragon i zastygł, musiał zapłacić 200 zł, ceny orbitują
  2. Absolutny skandal na meczu Ekstraklasy. Kibol wtargnął na murawę i rzucił się na piłkarza
  3. Dramat Beaty Tadli. Współczujemy, o wszystkim dowiedziała się w bardzo smutny sposób
  4. 5-osobowa rodzina chciała dotrzeć na pogrzeb. Nagle doszło do niepojętej tragedii, nagranie wywołuje ciarki na plecach
  5. Ogromne zmiany w "Naszym nowym domu", widzów zamuruje. Katarzyna Dowbor ciężko je zniosła, "Dużo gorzej mi się pracuje"
  6. Stan zdrowia Pierwszej Damy nagle się pogorszył. Trafiła do szpitala, niepokojące doniesienia trafiły do mediów z Ukrainy

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News