szkoła wiadomość groźby ładunek wybuchowy
Pixabay khamkhor
Joanna Szwalikowska - 14 Listopada 2020

W trakcie zdalnej lekcji dostali wiadomość od ucznia. Kiedy ją odczytali, musieli pilnie wezwać służby

14-letni uczeń wysłał wiadomość, w której pojawiła się poważna groźba karalna. Szkoła była zmuszona natychmiast wezwać odpowiednie służby. Funkcjonariusze policji zajęli się już sprawą.

Szkoła w Lublinie otrzymała maila, w którym pojawiła się groźba wysadzenia budynku, a także żądanie okupu. Jak się okazało, za wiadomością stał 14-letni uczeń. W placówce interweniowały służby, a nastolatek został zatrzymany.

Mieszkańcy rodzinnej wsi kard. Dziwisza wypowiedzieli się o duchownym. Zdradzili pilnie strzeżoną tajemnicęMieszkańcy rodzinnej wsi kard. Dziwisza wypowiedzieli się o duchownym. Zdradzili pilnie strzeżoną tajemnicęCzytaj dalej

Szkoła otrzymała wiadomość z groźbą wysadzenia budynku. Stał za nią 14-latek

14-letni uczeń z Lublina wysłał do jednej ze szkół w mieście maila, w którym zagroził wysadzeniem budynku, zażądał również 10 tysięcy złotych. Funkcjonariusze pilnie pojawili się w placówce, jednak nie znaleziono tam żadnych niebezpiecznych przedmiotów. Udało się natomiast schwytać chłopaka odpowiedzialnego za groźby.

Zawiadomienie od nauczycielki w jednej ze szkół w Lublinie wpłynęło do Komendy Miejskiej Policji w Lublinie w poniedziałek 9 listopada. Kobieta zgłosiła, iż otrzymała wiadomość mailową, w której pojawiły się groźby karalne.

W mailu, który otrzymała nadawca zażądał przekazania 10 tysięcy złotych w gotówce. Groził, iż w przypadku gdy jego żądania nie zostaną spełnione, rozstrzela wszystkich oraz wysadzi budynek szkoły, dodając, iż nie jest to żart.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

- Na miejsce dyżurny wysłał grupę wyszkolonych funkcjonariuszy, którzy przy pomocy psa tropiącego przeczesali budynek. Do działań zaangażowano także strażaków. Alarm okazał się fałszywy. Mundurowi nie znaleźli żadnych niebezpiecznych przedmiotów - informowała podkom. Anna Kamola cytowana przez wiadomosci.gazeta.pl.

Funkcjonariusze z I Komisariatu oraz Komisariatu Wojewódzkiego Policji w Lublinie, którzy zajmują się walką z cyberprzestępczością, natychmiast zajęli się sprawą. Rozpoczęli prace, których celem było ustalenie nadawcy wiadomości.

Jak się okazało niedługo później, za groźbami stał 14-letni uczeń, mieszkaniec Lublina oraz uczeń jednej ze szkół podstawowych w mieście. Policja odnalazła nastolatka, a następnie został on przesłuchany.

- Policjanci zabezpieczyli komputer, którym posłużył się do usiłowania wymuszenia rozbójniczego i wywołania fałszywego alarmu. Na uwagę zasługuje też fakt, że czynu tego dokonał podczas trwania zdalnego nauczania - informuje dziennikwschodni.pl.

Dzisiaj grzeje:

1. Wiceminister zdrowia zdradził, co stanie się już 18 listopada. Niebywałe doniesienia dla wielu Polaków

2. „Rodzice mają 6 córek , a każda z nich ma brata”. Potrafisz rozwiązać zagadkę? Przerosła 96% z nas

3. Premier Morawiecki nie mógł dłużej milczeć. Ważny apel do wszystkich Polaków

Nastolatek trafił na komisariat, gdzie został przesłuchany w obecności opiekuna prawnego. Przyznał się do winy, a także wyraził skruchę za swój czyn. Teraz mogą czekać go duże kłopoty.

Policjantom udało się ustalić, że nastolatek wysłał maila podczas zdalnej lekcji. Akta sprawy przekazano do sądu rodzinnego. To właśnie tam rozstrzygną się dalsze losy 14-latka.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Szpital odmówił przyjęcia 12-letniej dziewczynki. Powód decyzji woła o pomstę do nieba
  2. Pitbull zauważył w okolicy ciężarną kotkę. Zrobił dla niej niewiarygodną rzecz, właściciel wszystko uwiecznił
  3. Nagłe, niewyobrażalnie smutne wiadomości. Nie żyje zasłużona Polka, odeszła na wieczną służbę
  4. Agata Duda wprawiła wszystkich w osłupienie. Ciężko uwierzyć, co zrobiła podczas uroczystości
  5. Mama przyszła odwiedzić grób 4-letniego synka, nie zastała nagrobka. Bulwersujące, do czego doszło
  6. Dodajesz imbir do herbaty? Cudownie, wzmacniasz pracę ważnego narządu
  7. Kolejny apel do ministra rolnictwa. Tym razem pojawiła się prośba o 6-letnie odroczenie zakazu
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Dziennik Wschodni, Gazeta PL

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News