Niemal 10 milionów dzieci nie wróci do szkoły. Słowa ekspertów zasmucają

Niemal 10 milionów dzieci nie wróci do szkoły. Słowa ekspertów zasmucają Źródło: Publicdomainpictures.net

Szkoła - nawet 10 milionów dzieci nie będzie mogło tam wrócić? Eksperci przekazali właśnie smutne fakty, taka sytuacja naprawdę może mieć miejsce. Bardzo smutne doniesienia organizacji Save The Children. Co jest powodem tak tragicznej sytuacji?

Szkoła wielu uczniom wydaje się jedynie przykrym obowiązkiem, jednak dla dzieci z biedniejszych krajów jest to szansa na wyrwanie się ze swojego dotychczasowego życia i zapewnienie sobie lepszej przyszłości. Eksperci z fundacji Save The Children przekazali bardzo smutne wieści - aż 10 milionów dzieci może nie mieć możliwości powrotu do nauki.

Szkoła - aż 10 milionów dzieci może tam nie wrócić

- Po raz pierwszy w historii ludzkości całe pokolenie dzieci i młodzieży będzie świadkami wywrócenia ich kariery szkolnej do góry nogami - napisano w raporcie międzynarodowej organizacji pozarządowej Save The Children z siedzibą w Londynie. Co jest powodem tak tragicznej sytuacji? 

Powodem są ekonomiczne konsekwencje pandemii koronawirusa, ocenia organizacja Save The Children. Jeszcze przed pandemią aż 258 milionów dzieci oraz młodzieży nie miało dostępu do edukacji. Pandemia spowodowała z kolei, że aż 1,6 miliarda uczniów zostało zmuszonych do opuszczenia zajęć.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Organizacja wzywa rządy oraz darczyńców do podjęcia działań w tym kierunku. Według szacunków fundacji prawie 9,7 miliona uczniów jest zagrożona tym, że już nigdy nie powróci do szkoły. Nierówności występujące pomiędzy bogatymi a biednymi uczniami już wcześniej były bardzo duże i widoczne, teraz różnice jeszcze bardziej się pogłębiają. 

Wezwano komercyjnych wierzycieli do spłaty zadłużenia, co pozwoliłoby na uwolnienie 14 miliardów USD na inwestycję w edukację. Przeznaczenie tych środków na spłaty długów, jest niedopuszczalne, jak mówi dyrektor generalna fundacji. 

Dzisiaj grzeje: 1. Polska w żałobie, wieść o nagłej śmierci zdruzgotała fanów. Nie żyje aktor "M jak miłość", "Klanu" i "Na Wspólnej"

2. Jurkowi Owsiakowi puściły nerwy. Lider WOŚP ostro wypowiedział się na temat wyborów

- Obietnica, którą złożył świat, w sprawie zagwarantowania wszystkim dzieciom dostępu do wysokiej jakości edukacji do 2030 r., będzie opóźniona o kilka lat - powiedziała Ashing w odwołaniu do celu ustalonego przez Organizację Narodów Zjednoczonych. W ciągu 18 miesięcy wydatki na edukację w najbiedniejszych państwach świata mogą spaść aż o 77 miliardów USD. Najgorszy scenariusz przewiduje zwiększenie tej kwoty do 192 miliardów USD.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Justyna Żyła oburzona wynikiem wyborów. Skierowała pod adresem Andrzeja Dudy kilka ostrych słów (FOTO)
  2. Jednak się potwierdziło, szykują się wielkie zmiany w sklepach. Ministerstwo przekazało ważne dla klientów informacje
  3. Niemal 10 milionów dzieci nie wróci do szkoły. Słowa ekspertów zasmucają
  4. Po weselu Ola otworzyła niepodpisaną kopertę. Zobaczyła zawartość i o mało nie dostała apopleksji
  5. PKW właśnie przekazało najnowsze wyniki wyborów
  6. Paulina Młynarska do Kingi Dudy: „Twój tato zgotował ludziom horror. Co ty tam w ogóle wczoraj robiłaś?”

Źródło: Super Express

 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News