W głowie się nie mieści. Zachowanie dyrektorki poniżej jakiegokolwiek poziomu, spotkała ją dotkliwa kara

W głowie się nie mieści. Zachowanie dyrektorki poniżej jakiegokolwiek poziomu, spotkała ją dotkliwa kara Źródło: EDUCATIONAL SPACES/Flickr

Szkoła w Rojowie w województwie wielkopolskim. Zachowanie dyrektorki wywołało ogromne oburzenie. Kobietę podciągnięto do odpowiedzialności i już wyciągnięto wobec niej surowe konsekwencje.

Szkoła w Rojowie w województwie wielkopolskim w ostatnich dniach była obiektem wnikliwej obserwacji. Okazało się, że dyrektorka placówki dzieliła się w sieci obraźliwymi i namawiającymi do nienawiści komentarzami w sieci. Kobieta adresowała niemiłe słowa do polskich polityków, którzy brali udział w kampanii wyborczej. 

Szkoła uczy, wychowuje i namawia do nienawiści? Skandaliczne zachowanie dyrektorki placówki 

"I ta mina przygłupa. No nie, teraz to już pan przesadziłeś, panie Kamyszu. Poszukaj pan lepiej Internetu dla bezdomnych", "Słyszałam kiedyś takie określenie jednej z figur w kartach “dupek” i to właśnie @szymon_holownia", "Pospolita menda" czy "Zamknij tego fałszywego i rudego ryja, bo już ani słuchać, ani czytać nie można" to słowa, które pojawiały się w mediach społecznościowych na koncie dyrektorki szkoły w Rojowie. 

Wpisy zamieszczone przez kobietę były komentarzami do wypowiedzi polityków, ubiegających się o urząd prezydenta. Sprawa natychmiast została upubliczniona. Na początku czerwca na problem zwrócił uwagę portal wlkp24.info, a później sprawą zainteresowała się "Gazeta Wyborcza". Dzięki zainteresowaniu w mediach skargi zaczęły wpływać do burmistrza Miasta i Gminy Ostrzeszów, Patryka Jędrowiaka. 

Burmistrz Miasta i Gminy Ostrzeszów zaniepokojony postami, jakie zamieszczała dyrektorka szkoły w Rojowie, wezwał ją na rozmowę. Dodatkowo poprosił ją o złożenie wyjaśnień na piśmie. W tym samym czasie do Rzecznika Dyscyplinarnego dla Nauczycieli przy Wojewodzie Wielkopolskim wpłynęło zawiadomienie o "podejrzeniu popełnienia przez nauczyciela pełniącego funkcję dyrektora szkoły czynu naruszającego godność". 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

To nie dyrektorka zamieszczała obraźliwe słowa? 

- Do zdarzenia opisanego w mediach dotyczącego pojawienia się komentarzy na moim profilu Twitter zawierających niestosowne treści doszło bez mojej wiedzy i zgody. (...) Komentarze pojawiły się pod postami polityków, których (do czego mam pełne prawo) nie darzę sympatią i nie popieram ich działania. (...) publikacje te wraz z kontem Twitter zostały przeze mnie usunięte, a mój telefon zabezpieczony skutecznie przed dostępem osób niepowołanych - można przeczytać w oświadczeniu. 

Dzisiaj grzeje: 1. Pilny komunikat w sprawie wyników wyborów. Poznaliśmy niemalże ostateczne rozstrzygnięcie

2. Media obiegła smutna wiadomość. Nie żyje znana aktorka, przegrała walkę z rakiem

Tłumaczenie nie przekonało burmistrza, który z dniem 10 lipca postanowił odwołać dyrektorkę. Na stronie internetowej urzędu miasta i gminy można przeczytać obszerne uzasadnienie decyzji. Całość można przeczytać niżej. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Strzelanina pod nocnym klubem. Nie żyje brat gwiazdy futbolu
  2. Wysłali zdjęcie kolejnego paragonu znad morza, jadło 7 osób. Zaskakujące, ile zapłacili
  3. Wszyscy myśleli, że się przesłyszeli. Agata Duda naprawdę wypaliła na wieczorze wyborczym słowa, którymi zakpiła z wielu Polaków
  4. Wielki smutek. Zmarła żona aktora największych hitów na TVN, TVP i Polsacie
  5. Rafał Trzaskowski przejął ponad 85% głosów swojego przeciwnika. Niebywały obrót spraw, jest komentarz Hołowni
  6. Ogromna wpadka Agaty Dudy. Nagle wyrwała się do mikrofonu, interweniował prezydent

Źródło: Fakt

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News