Nastolatkowie zwrócili na siebie uwagę policji. Funkcjonariusze zajrzeli do ich plecaków

Nastolatkowie zwrócili na siebie uwagę policji. Funkcjonariusze zajrzeli do ich plecaków Źródło: Unsplash/Omar Roque

Szkoła rozpoczęła się zaledwie dziesięć dniu temu, a już doszło do poważnego incydentu z udziałem uczniów. Policja chciała sprawdzić im plecaki, a w środku, zamiast podręczników, znaleźli coś zupełnie innego.

Szkoła w Oleśnicy jest w szoku. Ich uczniowie zostali schwytani i skontrolowani przez policję. Funkcjonariusze nie spodziewali się tego, co znajdą w torbach nastolatków - musieli dokonać zatrzymania.

Zaskakujące znalezisko w plecakach nastolatków

Trójka nastolatków już od jakiegoś czasu wydawała się policjantom podejrzana. W końcu zdecydowano się na przeprowadzenie kontroli. Zamarli, gdy zobaczyli zawartość plecaka jednego z nich - był to uczeń pobliskiej szkoły, a przenosił ze sobą zestaw, którego nie powstydziłby się wyrachowany przestępca.

Nastolatek miał w torbie ogromne ilości narkotyków oraz spore pokłady gotówki. W woreczkach strunowych znaleziono susz roślinny, tabletki oraz proszek nieznanego pochodzenia. Badania laboratoryjne wykazały, że susz to marihuana, tabletki to ecstasy oraz MDMA, a proszek to amfetamina.

Szkoła miała w swoich murach młodocianych dilerów narkotyków

Porażające są ilości narkotyków, jakie trzej nastolatkowie mieli przy sobie - na czarnym rynku ich wartość wyniosła by nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Komenda Powiatowa w Oleśnicy podała dokładne informacje na temat zawartości plecaków uczniów.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- W plecaku znaleziono 130 tabletek ecstasy oraz narkotyki, z których można by uzyskać ponad 400 porcji handlowych marihuany, a także ponad 1000 porcji handlowych amfetaminy i MDMA - informowała mł. asp. Aleksandra Pieprzycka z lokalnej policji.

Zaapelowała także o większą uwagę ze strony rodziców.

- Apelujemy do rodziców o zwiększenie nadzoru nad swoimi pociechami. Interesujmy się, w jaki sposób nasze dzieci spędzają wolny czas. Rozmawiajmy z nimi o zagrożeniach i monitorujmy środowisko, w którym przebywają. Zadbajmy o to, aby rozpoczynający się rok szkolny był dla nich okresem bezpiecznym - informowała policjantka.

Dzisiaj grzeje: 1. Legendarny piosenkarz choruje na ostrą białaczkę. Trafił do szpitala, wydał łamiące serce oświadczenie
2. Niespodziewane słowa ws. śledztwa dot. ekshumacji Woźniak-Staraka. Wypowiedź inspektora obiega media

Nastolatkowie trafili do policyjnej izby dziecka, zostaną im postawione zarzuty za posiadanie, oraz handel narkotykami. Trójka sprawców trafi przed sąd rodzinny, który zdecyduje o ich dalszym losie.

Źródło: Dolnośląska Policja

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wszyscy z prawem jazdy zapłacą. Szykujcie się na wydatek
  2. Uwielbiany piosenkarz jest ciężko chory. Codziennie przyjmuje tonę leków, wygląda strasznie
  3. Znany polski aktor wywołał kontrowersje na pogrzebie Staraka. Uwaga! TVN wyemitowała materiał odkrywający prawdę o artyście
  4. Chciał tylko pojechać hulajnogą. Polsat poinformował o okropnej śmierci
  5. 102-letnia babcia nie mogła się pojawić na ślubie wnuczki. Panna młoda od razu postanowiła działać, jej pomysł wycisnął łzy z oczu rodziny

Źródło: Fakt

Następny artykuł