Totalny chaos w szkołach po reformie edukacji. Uczniowie pokazują zdjęcia, co się wyprawia na korytarzu

Totalny chaos w szkołach po reformie edukacji. Uczniowie pokazują zdjęcia, co się wyprawia na korytarzu Źródło: .

Szkoła rozpoczęła się nieco ponad tydzień temu, a media już wrzą od natłoku zdjęć i filmików nadsyłanych przez uczniów. Zdaniem wielu nowa reforma edukacji najwyraźniej nie była do końca przemyślana, bowiem w czasie przerwy w większości placówek panuje prawdziwy chaos.

Szkoła po reformie edukacji wygląda zupełnie inaczej, niż jeszcze dwa miesiące temu. Tłok na korytarzach, krzyk i stres uczniów, czy uda im się zdążyć na kolejną lekcję stały się nieodzownym elementem życia nastolatków. Nagrania, jakie obiegają media społecznościowe, dokładnie ukazują, co obecnie dzieje się w wielu placówkach w Polsce, a taki widok jest naprawdę wstrząsający. 

Jak wygląda szkoła po reformie edukacji? Uczniowie pokazują totalny chaos 

Nastolatkowie coraz liczniej publikują w sieci zdjęcia i filmiki zrobione podczas szkolnej przerwy. Ukazują one, jak wygląda rzeczywistość po reformie edukacji, która w jednej placówce łączy wiele roczników. Jak możemy z łatwością zauważyć, miejsca jest zbyt mało, a uczniów zdecydowanie za dużo. Gdy w czasie przerwy wszyscy nastolatkowie opuszczą klasy, na korytarzach panuje chaos i zwyczajny korek, bowiem w niektórych przypadkach przejście z klasy do klasy w zaledwie tych 5 minut graniczy z cudem. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Ilość uczniów może doprowadzić do tragedii 

Redakcja Na Temat rozpoczęła akcję #KorytarzChallenge, która ma na celu pokazać powagę sytuacji po wprowadzeniu reformy. Jeden z uczniów, który opublikował w sieci swoje nagranie zauważył, że niebawem w wielu placówkach mają zostać przeprowadzone próby ewakuacyjne, a w przypadku takiej ilości osób w czasie realnego zagrożenia nie trudno o tragedię. Nastolatek zastanawia się, ilu osobom udałoby się ujść z życiem. 

Dzisiaj grzeje: 1.Mama Anny Kalczyńskiej jest w rozpaczy. Nie żyje jej ukochany mąż i ojciec dziennikarki Dzień Dobry TVN

2. Twórcy Kiepskich "uśmiercą" Ferdka. Widzowie zobaczą pogrzeb

- Przerwa między lekcjami w szkołach po reformie PiS. W najbliższych miesiącach szkoły będą musiały przeprowadzić obowiązkowe próby ewakuacyjne. Ciekawe ile osób się uratuje. #KorytarzChallenge - napisał. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Urodziła dziecko dla dziecka. 45-letnia kobieta zaszła w ciąże i urodziła swoje wnuka
  2. Wiśniewski nie jest jedyny. Polskie gwiazdy w biznesie utopiły FORTUNĘ
  3. Śliczna gwiazda TVP o ślubie i dzieciach. Jej narzeczony ma 19 lat, są uwielbiani za kultowy serial
  4. Dieta aztecka szybko zyskuje coraz większą popularność. Dzięki niej można pozbyć się nadwagi w rekordowo krótkim czasie
  5. Mama odkryła, z kim jej dziecko pisze przez internet i zamarła. Kobieta aż trafiła do szpitala

Źródło: popularne

Następny artykuł