Oburzające. Wiceminister o dzieciach, które nie mogą się dostać do szkoły: "Mogą poszukać innej za granicą"

Oburzające. Wiceminister o dzieciach, które nie mogą się dostać do szkoły: "Mogą poszukać innej za granicą" Źródło: Fot. pixabay.com

Szkoła i zmiany związane ze szkolnictwem były tematem burzliwie omawianym w Polsce. W związku z niefortunną reformą nie wszyscy uczniowie będą mieli szansę dostać się do liceum. Wiceminister nauki ma na to radę, która oburzyła rodziców.

Szkoła w Polsce przeżywa kryzys związany z niefortunnie przeprowadzoną reformą i tzw. kumulacją roczników. Przez tę sytuację kilkanaście tysięcy uczniów nie dostało się do wybranego liceum. Wiceminister nauki przedstawił ostatnio swoją receptę na te trudne okoliczności. Jego słowa są oburzające. 

Szkoła nie dla wszystkich

Szkoła w naszym kraju boryka się obecnie z ogromnymi problemami. W wyniku nieudanej reformy i zlikwidowania gimnazjum, teraz obserwuje się kumulację roczników, w związku z czym szkoły muszą przyjąć prawie 370 tys. więcej uczniów niż rok wcześniej.

O dostanie się do liceum walczą obecnie zarówno gimnazjaliści, jak i ósmoklasiści. Wiceminister nauki i szkolnictwa, Andrzej Stanisławek, na zaistniałą, trudną sytuację ma dość szokującą radę. Z pewnością jego słowa nie spodobają się rodzicom uczniów, dla których w tym roku zabrakło miejsca w liceum. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Oburzające słowa wiceministra 

O miejsce w liceum starało się w tym roku aż 705 tys uczniów. Do wybranej przez siebie szkoły nie dostało się kilkanaście tysięcy osób. W Lublinie jest ich ponad 600, w Krakowie 2,5 tysiąca, a po wstępnych szacunkach wychodzi na to, że w Warszawie aż 7 tysięcy osób nie dostało się do wybranego liceum. 

W związku z tą opłakaną sytuacją, uczniowie i rodzice z Lublina zdecydowali się zorganizować strajk pod Kuratorium Oświaty. Celem było stworzenie dodatkowych miejsc w poszczególnych liceach. 

To jaka była reakcja Andrzeja Stanisławka jest oburzające. 

- Taka myśl przychodzi mi do głowy, że może trzeba skorzystać z rozwiązań studenckich. Nie wiem, czy jest jeszcze na to szansa, ale może uczniowie, którzy nie dostali się do żadnej szkoły, mogą poszukać odpowiedniej za granicą - brzmiała rada wiceministra nauki i szkolnictwa wyższego. 

Wygląda na to, że rząd nie ma żadnego pomysłu na wyjście z tego głębokiego kryzysu. Słowa wiceministra szokują i dla wielu osób brzmią bezczelnie. Najbardziej cierpią na tym uczniowie. 

Andrzeja Stanisławek bardzo szybko wziął odpowiedzialność za swoje skandaliczne słowa i złożył dymisję z pełnionej funkcji.

- Chciałbym przeprosić wszystkich, którzy poczuli się dotknięci moją wypowiedzią dla Kuriera Lubelskiego, w poczuciu odpowiedzialności postanowiłem jednak złożyć dymisję - stwierdził wiceminister nauki.

 

ZOBACZ TAKŻE

  1. Beata Tyszkiewicz miała romans z 30 lat młodszym aktorem! On miał 24 lata, ona 54. Nie uwierzycie, z kim!
  2. Nie uwierzycie, jak wygląda dziecko Omeny Mensah! Gdy zobaczycie zdjęcie, zdębiejecie
  3. Dieta ziemniaczana podbija sieć. Trwa kilka dni, a jej efekty powalają na kolana
  4. Nie żyje jeden z członków brytyjskiej rodziny królewskiej. Uroczystości pogrzebowe zaplanowano na 20 lipca
  5. 15 niesamowitych rzeczy, które Twój pies wie o Tobie. Niektóre sprawią, że złapiesz się za głowę
  6. Fani są zrozpaczeni. Uwielbiany gwiazdor disco-polo wydał oficjalne oświadczenie, odszedł już na zawsze

Źródło: Onet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News