Oficjalne: Lekcje w niektórych szkołach zostaną skrócone. Wszystko z powodu upałów

Oficjalne: Lekcje w niektórych szkołach zostaną skrócone. Wszystko z powodu upałów

Niejedna szkoła w Polsce postanowiła zareagować na trwające wciąż upały. Z troski o podopiecznych lekcje będą znacznie skrócone. Okazuje się, że dyrektorzy samodzielnie podejmą decyzję w tej sprawie.

Szkoła w Wielkopolsce będzie skracała swoje godziny lekcyjne przez najbliższe dni. Jak podają media, takich placówek będzie więcej dzięki pełnej zgodzie burmistrza miasta. To dobra wiadomość dla uczniów, którzy niekiedy odczuwają skutki letniej pogody bardzo dotkliwie.

Niejedna szkoła w Polsce skraca lekcje 

Pojawiły się informacje, że z uwagi na nieustanne upały w naszym kraju dyrektorzy niektórych placówek postanowili działać na korzyść uczniów. Dlatego też w Wielkopolsce, w poszczególnych regionach, lekcje zostaną skrócone z 45 minut do 30 minut. Jak można się dowiedzieć, zmiany zostaną wprowadzone już od przyszłego tygodnia, bowiem synoptycy prognozują, że w tamtejszych regionach temperatura może nawet przekroczyć 30 stopni. Takie zmiany zajdą między innymi w szkołach w Wągrowcu, Trzciance i Koninie. 

Wszystko dzięki burmistrzowi 

Jak podają media, burmistrz miasta Jarosław Berendt nie tylko wyraził zgodę na skrócenie lekcji, ale także dał dyrektorom placówek możliwość samodzielnego podjęcia decyzji.  

- W związku z prognozowaną falą upałów, która ma nastąpić na początku przyszłego tygodnia, burmistrz miasta Jarosław Berendt zezwolił dyrektorom wągrowieckich szkół publicznych na wydanie stosownych zarządzeń w tej sprawie. Dzięki temu dyrektorzy poszczególnych szkół mogą samodzielnie podjąć decyzję o skróceniu godzin lekcyjnych z 45 minut do pół godziny, o ile będzie to konieczne. Jednocześnie zostanie zapewniona opieka świetlicowa dla dzieci korzystających z tych zajęć w normalnym czasie pracy świetlicy - poinformował Urząd Miasta. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Warto wspomnieć, że wysoka temperatura będzie utrzymywała się przez kilka dni w znacznej części kraju. W związku z tym ważne jest, by odpowiednio zadbać o nawodnienie organizmu oraz nakrycie głowy, które uchroni przed słońcem. Co więcej, w miarę możliwości, najlepszą decyzją byłoby pozostanie w zacienionym miejscu w godzinach południowych, czyli wtedy, gdy temperatura jest najwyższa i powoduje największe zagrożenie udarem.  

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Znany polski muzyk został po raz 11 ojcem! Nie uwierzycie ile lat ma najstarsze dziecko! To przechodzi ludzkie pojęcie
  2. Jak DZIŚ wygląda Krystyna Loska? Gdy ją zobaczycie... ZDĘBIEJECIE!
  3. Polka skradła serce księcia Karola. Wysłał jej fortunę
  4. Żona puściła Sławomira z torbami! To, co mu powiedziała, było kłamstwem
  5. Gwiazda TVN została brutalnie zgwałcona. Jej oprawca nie żyje
  6. Silnie rakotwórcza substancja w hitowych produktach Biedronki. Będzie afera!

Źródło: interia 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News