Ręce opadają, dzieci były zmuszane przez nauczycieli do najgorszych rzeczy. Miały mieć dzięki nim szczupłą sylwetkę

Ręce opadają, dzieci były zmuszane przez nauczycieli do najgorszych rzeczy. Miały mieć dzięki nim szczupłą sylwetkę Źródło: PxHere

Szkoła baletowa przy Operze Wiedeńskiej stała się obiektem wstrząsających medialnych doniesień. Uczniowie prestiżowej placówki mieli być bici i poniżani przez nauczycieli. Aby zmusić ich do utrzymania szczupłej sylwetki, stosowano brutalne metody.

Szkoła baletowa działająca przy Operze Wiedeńskiej jest jedną z najbardziej prestiżowych placówek tego typu na świecie. Wyjątkowo głośno zrobiło się o niej ponad pół roku temu, kiedy to tygodnik "Falter" opisał szokujące metody działania trenerów i nauczycieli. Uczniowie w wieku od 10 do 18 lat mieli być bici i upokarzani. Zwracano się do nich, używając rozmiarów noszonych ubrań oraz zmuszano do palenia papierosów, mających zabić głód.

Szkoła baletowa w ogniu krytyki

Część nastolatków popadła przez te działania w bardzo poważne problemy z odżywianiem. W sprawę zaangażowała się specjalna komisja, na której czele stanęła członkini zarządu Instytutu Prawa Karnego i Kryminologii na Uniwersytecie Wiedeńskim, Susanne Reindl-Krauskopf. Po rozmowach z ponad 20 osobami stworzono raport, który w dużej części potwierdził doniesienia austriackich mediów.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Na oskarżenia odpowiedzieli przedstawiciele Opery Wiedeńskiej. Uczniowie nie muszą już uczestniczyć w tak dużej liczbie prób, mniej występują. W szkole zatrudniono także ekspertów, którzy maja udzielać potrzebującym pomocy psychologicznej. Uczęszczająca do prestiżowej placówki młodzież wzięła także udział w specjalnych warsztatach, dotyczących zdrowego odżywiania i odpowiedzialnej diety. Zdaniem członków komisji tego rodzaju działania nie są jednak wystarczające.

Miażdżące opinie w raporcie

Dzisiaj grzeje: 1. Tragedia na lotnisku, samolot staranował człowieka, drugi jest w szpitalu. Film trafił do sieci
2. IMGW pilnie wydało najwyższy, 3. stopień alertów. Życie Polaków zagrożone, niż Sabina niedługo uderzy w Polskę

- Należy stwierdzić, że dzieci i nastolatkowie nie są wystarczająco chronieni przed dyskryminacją, zaniedbaniem i negatywnymi efektami zdrowotnymi - napisano w raporcie, chociaż przedstawiciele szkoły przekonują, że dobre zdrowie i samopoczucie uczniów jest dla nich rzekomo najważniejsze.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zdjęcie trafiło do sieci, widać wszystko. Nagle z wody cała mokra wyszła Magda Gessler
  2. Zamiast 500 plus będzie 200 plus. Rząd podjął decyzję, rodziny muszą sobie radzić same
  3. Mało kto wie, do czego służy wkładka pod paczkowanym mięsem. Odechciewa się jeść, producenci milczą na ten temat
  4. Wystarczy włożyć kulkę z folii aluminiowej do pralki. Efekt jest po prostu wow
  5. Gdy rodzice zobaczyli, co ich dzieci robią na studniówce, opadły im szczęki. Wszystko się nagrało, jest na co popatrzeć

Źródło: Radio ZET

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News