Minister edukacji stracił panowanie nad sobą. "Chaos to jest być może w pani głowie"

Minister edukacji stracił panowanie nad sobą. "Chaos to jest być może w pani głowie" Źródło: YouTube/Ministerstwo Edukacji Narodowej

Szkoła tematem wymiany zdań między Ministrem Edukacji Dariuszem Piontkowskim, a dziennikarką Gazety Wyborczej. Padły ostre słowa, które gazeta komentuje na swoim profilu na Twitterze. Reforma edukacji pozostaje kością niezgody między rządem a publiką.

Szkoła? Pogrążona w chaosie? Absolutnie nie, w polskiej edukacji wszystko gra. Problem leży po stronie tych, którzy mają problem. A przynajmniej tak brzmi linia narracji obecnego Ministra Edukacji, Dariusza Piontkowskiego, w odpowiedzi na tego typu spostrzeżenia. Nieważne, czy padają ze strony uczniów, nauczycieli, rodziców, czy dziennikarzy. Optymizm ministra powinien podnosić na duchu, ale tym razem wiąże się z dość ostrym komentarzem w kierunku zadającej pytania dziennikarki. Skąd w ministrze tyle agresji?

Szkoły przepełnione po brzegi, dyskusja pełna napięcia

W tym roku do szkół poszedł tak zwany podwójny rocznik: ostatni absolwenci zlikwidowanych  przez rząd gimnazjów oraz ci, którzy jako pierwsi ukończyli nowe, ośmioletnie podstawówki. Do tego należy dodać grupę uczniów, którzy zaczęli szkołę w wieku sześciu lat. Drastyczne zmiany w polskim systemie edukacji doprowadziły do jego przeciążenia. Widać to gołym okiem - w tych szkołach, gdzie zazwyczaj co roku powstawało do pięciu, sześciu nowych klas, w tym roku jest ich ponad dziesięć. 

Zmiany wpłynęły również na plan lekcji w niejednej placówce i nowe godziny doskwierają zarówno uczniom, jak i nauczycielom. Niektórzy mury szkoły opuszczą dopiero o 19:30 - a przecież potem trzeba jeszcze wrócić do domu, odrobić lekcje i przygotować się do następnego dnia nauki.

Minister stracił cierpliwość

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Biorąc pod uwagę to wszystko absolutnie nie dziwi, że mówi się o chaosie w edukacji. Szef MEN Dariusz Piontkowski nie dopuszcza jednak do siebie krytycznych głosów. Uwaga na temat chaosu panującego w szkolnictwie, która padła podczas konferencji prasowej z ust dziennikarki Gazety Wyborczej, spotkała się z krótką i zaskakująco ostrą odpowiedzią.

- Chaos to jest być może w pani głowie, dotyczący oświaty - odciął się minister.

Dzisiaj grzeje: 1. Tragedia na rozpoczęciu roku szkolnego w szkole podstawowej. 8 dzieci nie żyje, wiele innych jest rannych po incydencie w zagranicznej placówce
2. Kolejny sezon "Kuchennych Rewolucji". Ile na show zarabia Magda Gessler?

Dziennikarka - nie bez powodu - poczuła się urażona takim traktowaniem ze strony szefa MEN.

- Minister Piontkowski wykazał się pełną kulturą... - możemy przeczytać na Twitterze Gazety Wyborczej.

Pomimo fali komentarzy, które wypowiedź ministra wywołała w mediach społecznościowych, sam zainteresowany milczy na temat swojej ostrej riposty.

  1. Niespodziewany zwrot wydarzeń ws. 500 plus. Młode matki znalazły sposób, żeby masowo pomnażać pieniądze
  2. Panna młoda weszła do kościoła i nagle zapadła grobowa cisza. Pan młody prawie zemdlał ze wstydu, gdy zobaczył, co niesie na rękach
  3. Tylko dla ludzi o mocnych nerwach. 8-letnia panna młoda zmarła podczas nocy poślubnej
  4. Rodzina królewska zawsze zabiera w podróż własną krew. Właśnie ujawniono dlaczego
  5. Ranna kobieta czekała na pomoc, zamiast tego została jeszcze bardziej skatowana. Dramat we wrocławskim szpitalu

źródło: radio zet

Następny artykuł