Dramat dzieci i rodziców. Najgorsze wiadomości nadeszły z samego rana

Dramat dzieci i rodziców. Najgorsze wiadomości nadeszły z samego rana Źródło: TOMASZ RADZIK/AGENCJA SE/East News

Szkoła ponownie otworzyła swoje drzwi na uczniów. Zaledwie trzy dni temu dzieci z całego kraju rozpoczęły nowy rok szkolny, a już pojawiają się pierwsze wiadomości, które nie napawają optymizmem. Niestety, w ciężkiej sytuacji znaleźli się zarówno uczniowie, jak i rodzice oraz nauczyciele. Zmiany musiały zostać wprowadzone natychmiast.

Szkoła działa obecnie zgodnie z zasadami reżimu sanitarnego. W każdej placówce edukacyjno-opiekuńczej w kraju prowadzone są działania mające na celu zminimalizowanie ryzyka zakażenia się koronawirusem podczas zajęć. Szczegółowe wytyczne dotyczące bezpieczeństwa dzieci zostały opublikowane na stronie rządu jeszcze przed pierwszym września. Niestety, pomimo ostrożności już pojawiają się najgorsze wiadomości. 

Szkoła w centralnej Polsce została zamknięta 

- Pierwsza szkoła podstawowa w Warszawie zawiesiła zajęcia stacjonarne. Już po pierwszym dniu lekcji. Chodzi o placówkę numer 210 imienia Bohaterów Pawiaka przy ulicy Karmelickiej. U jednego z pracowników test potwierdził obecność Covid-19 - przekazało radio RMF FM za pośrednictwem Twittera. 

Szkoła nr 210 im. Bohaterów Pawiaka znajduje się na warszawskim Muranowie. To właśnie uczniowie tej placówki mają zawieszone zajęcia do 7 września. O decyzji sanepidu podjętej zgodnie z wszelkimi procedurami Covid-19, powiadomiono na stronie internetowej placówki. Jak wskazano, „w miarę możliwości zajęcia będą odbywały się w trybie zdalnym”. 

Na temat sytuacji w warszawskiej szkole wypowiedziała się także rzeczniczka prasowa warszawskiego ratusza Karolina Gałecka. Potwierdziła, że znane są już wyniki testu i jest on pozytywny, a w związku z tym, cała szkoła przechodzi od dzisiaj na nauczanie zdalne. Przypomnijmy, zgodnie z oficjalnymi wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej w roku szkolnym 2020/21 dyrektor może wystąpić o zmianę systemu nauczania ze stacjonarnej na zdalną. Co więcej, musi mieć zgodę organu prowadzącego i sanepidu. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Szkoła w Krakowie. Nauczyciele na kwarantannie 

Szkoła w Warszawie nie jest jedyną placówką, w której pojawił się problem. Zgodnie z informacjami, jakie przed chwilą przekazała "Gazeta Krakowska" jeszcze przed pierwszym września dziewięcioro nauczycieli VI Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie objętych zostało kwarantanną. Teraz okazuje się, że u jednego z nich test wyszedł pozytywnie. Rodzice i uczniowie pomimo pierwszych obaw mogą być spokojni. Szkoła pracuje normalnie, nauczyciele nie byli obecni na rozpoczęciu roku szkolnego. Jak uspokaja dyrektor, nie ma powodów do obaw. 

Dzisiaj grzeje: 1. Tragiczna wiadomość obiegła Polskę. Nie żyje uwielbiany ksiądz, miał koronawirusa

2. Wideo - Co się dzieje z autem, które utknie między dwiema ciężarówkami?

3. Rząd wydłużył uciążliwy zakaz do 15 września. Później wcale nie będzie lepiej

- Wiemy, że te osoby mogły mieć kontakt z nauczycielem z naszego liceum, u którego stwierdzono zakażenie koronawirusem. Czy sami ci nauczyciele są zakażeni - tego nie wiemy, dopiero będą mieli wykonywane badania na obecność koronawirusa. Przebywają w domach, czują się dobrze, zakażony nauczyciel również - przekazał w rozmowie z "Gazetą Krakowską" dyrektor Czesław Wróbel.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Agnieszka Woźniak-Starak dokonała kontrowersyjnej decyzji. Ma związek ze stacją TVN
  2. Wicemarszałek Sejmu zakażona koronawirusem. Wiemy, w jakim jest stanie
  3. Lech Wałęsa może być wściekły. Informacje o jego żonie zwalają z nóg
  4. Niebywałe doniesienia o Jarosławie Kaczyńskim. Wyjawiła powód dlaczego jest kawalerem
  5. Niezwykłe odkrycie naukowców. Na Księżycu jest tlen, a jego powierzchnia rdzewieje

Źródło: Twitter, TVN 24, TVP Info, Gazeta Krakowska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News