Szef ZNP ujawnił skandaliczną prawdę, nie tak to miało wyglądać. Dyrektorzy zostali postawieni pod ścianą

Szef ZNP ujawnił skandaliczną prawdę, nie tak to miało wyglądać. Dyrektorzy zostali postawieni pod ścianą Źródło: Jakub Kaminski East News

Już dziś na nowo rozpoczyna się szkoła, a dla wielu uczniów i nauczycieli to zupełnie nowa rzeczywistość, na którą nikt wcześniej nie mógł być przygotowany. Rządzący zapewniali, że resort edukacji robi wszystko, aby placówki były gotowe na przyjęcie uczniów we wrześniu. Szef ZNP zdradził prawdę na temat tego, jak potraktowani zostali niektórzy dyrektorzy.

Szkoła na całym świecie przechodzi obecnie wielki test. Każdy kraj zdecydował się na nieco inne sposoby poradzenia sobie z edukowaniem młodego pokolenia, a polscy uczniowie już dziś wracają do ławek. Sławomir Broniarz, szef ZNP, w Radiu ZET zdecydował się na ujawnienie prawdy na temat tego, jak naprawdę wyglądało wsparcie dyrektorów postawionych w zupełnie nowej sytuacji.

Czy każda szkoła przygotowana jest na powrót dzieci?

Szkoła to od dziś jeden z najgorętszych tematów i zapewne przez kilka tygodni będzie przedmiotem wielu dyskusji, zarówno tych prowadzonych na forum publicznym, jak i w domowym zaciszu. Już wczoraj pisaliśmy, że pierwsze placówki nie przywitają jednak uczniów 1 września. Prawdopodobieństwo, że kolejne szkoły niedługo spotka podobny los jest naprawdę wysokie.

Czy dyrektorzy byli w stanie przygotować się na to, czego wymagają od nich najnowsze przepisy i czy to o czym na konferencjach zapewnia minister edukacji jest faktycznie prawdą? Szef ZNP, Sławomir Broniarz, w czasie wywiadu dla Radia ZET postanowił przedstawić fakty, jakie do niego dotarły.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Niektórzy mieli mniej czasu na to, by zapewnić uczniom bezpieczeństwo

Na Twitterze programu "Gość Radia ZET" pojawił się cytat z wywiadu, jakiego udzielił Sławomir Broniarz. Szef ZNP na bieżąco monitoruje sytuację i podkreśla, że wiele szkół po prostu nie jest gotowych na ponowne przyjęcie dzieci w placówkach i zapewnienie im bezpieczeństwa w momencie trwania światowej pandemii. Szkoła szkole nierówna i po raz kolejny się to potwierdziło. Niestety nie wszędzie dyrektorzy mogli liczyć na odpowiednie wsparcie, część z nich po prostu została postawiona pod ścianą. 

- Jeden z wójtów zwracał uwagę, że kuratoria spotykały się z dyrektorami szkół w piątek. Tzn., że dyrektorzy na realizację zaleceń mieli jeden dzień - powiedział w rozmowie Sławomir Broniarz. To nie pierwszy raz kiedy przewodniczący ZNP krytykuje rządzących.

Dzisiaj grzeje: 1. Z ostatniej chwili: nie żyje polski polityk. Media potwierdziły tragiczną wiadomość

2. Ministerstwo Zdrowia wydało ważny komunikat. Mamy oficjalne potwierdzenie

3. Premier podjął decyzję. Przymusowa kwarantanna dla Polaków na nowych zasadach jest już przesądzona

Sławomir Broniarz krytykuje wdrożone rozwiązania

Jakiś czas temu Sławomir Broniarz grzmiał, że szkoła nie jest miejscem, gdzie powinny być podejmowane decyzje epidemiologiczne, a dyrektorzy nie mają ku temu żadnych kompetencji czy wykształcenia. To czy czarny scenariusz zarysowany przez szefa ZNP spełni się, stanie się jasne zapewne już w najbliższych dniach.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Najgorsza wiadomość dzień przed rozpoczęciem roku szkolnego. Media przekazały informacje o śmierci
  2. Na kolanach przed okienkiem, skandaliczny powód. Porażające zdjęcie wyciekło do sieci
  3. Skandaliczne sceny w autobusie miejskim. Pijany kierowca narażał pasażerów, ich reakcja zadziwiła nawet policję
  4. Zapadła decyzja, uczniowie wrócą do szkół dopiero 7 września. Pilna wiadomość dla rodziców dzieci z polskiej miejscowości
  5. Gwiazda Pytanie na śniadanie z dnia na dzień straciła pracę. Jest niespodziewany komentarz, może namieszać

Źródło: Twitter.com / Gość Radia ZET

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News