Zagrożone życie tysięcy uczniów. Służby od rana interweniują w placówkach

Zagrożone życie tysięcy uczniów. Służby od rana interweniują w placówkach Źródło: ARKADIUSZ ZIOLEK East News

Szkoła otworzyła swoje drzwi dla uczniów zaledwie kilka godzin temu. Niestety, już odnotowywane są pierwsze problemy w funkcjonowaniu placówek edukacyjnych. Interwencje służb trwają nieprzerwanie od rana. Życie tysięcy dzieci jest w poważnym niebezpieczeństwie. Media obiegły niepokojące doniesienia.

Szkoła rozpoczęła się przed kilkoma godzinami. Mimo upływu krótkiego czasu, władze placówek muszą mierzyć się z poważnymi problemami. Media donoszą, że na skrzynki e-mailowe wielu instytucji wpłynęły wiadomości informujące o możliwych atakach terrorystycznych i podłożonych bombach.

Szkoła rozpoczęła się dziś, są pierwsze problemy 

Pierwsza informacja o podłożeniu ładunku wybuchowego trafiła na skrzynkę e-mailową Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Kościerzynie. Na miejsce zostali wezwani funkcjonariusze policji, którzy prowadzą działania mające na celu ustalenie, czy zagrożenie faktycznie istnieje. Na razie nie podjęto decyzji o ewakuacji pracowników i uczniów. 

Podobne zgłoszenie odnotowano na terenie I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu. Bomba miałaby znajdować się w pobliżu boiska szkolnego. Zespół saperski nie zezwolił osobom uczestniczącym w rozpoczęciu roku szkolnego na wejście do budynku. Ulica 3 Maja, przy której zlokalizowana jest placówka, została zamknięta. Funkcjonariusze ustalili, że informacja o zagrożeniu była fałszywa.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Pracowity poranek mieli także policjanci z Krosna, Jasła i Brzozowa, którzy aktualnie przeszukują wszystkie sale lekcyjne. W województwie lubuskim odnotowano alarm bombowy przy ulicy Staszica w Zielonej Górze. Na miejscu zjawiły się cztery zastępy straży pożarnej oraz funkcjonariusze policji. Jak dotąd nie wiadomo, czy zgłoszenie było prawdziwe.

Wiadomość e-mail z ostrzeżeniem o niebezpieczeństwie otrzymała również dyrekcja szkoły "ŻAK" zlokalizowanej przy ulicy Henryka Sienkiewicza w Mławie. Groźby dotyczyły między innymi spowodowania wybuchu instalacji gazowej. Obecnie na terenie placówki pracują służby ratunkowe. Na szczęście, uczniowie nie mają dzisiaj zajęć lekcyjnych.

Dzisiaj grzeje: 1. Tragiczne wieści na początek roku szkolnego. Są ranne dzieci, służby robią, co mogą

2. Widząc stan 5-latka lekarz nie mógł powstrzymać łez. Dziecko doświadczyło niewyobrażalnego cierpienia

3. Właśnie zapadła nieodwracalna decyzja. Wszyscy wstrzymali oddech, zaskakujące ustalenia

Osoby, które wywołały fałszywe alarmy bombowe, czekają poważne konsekwencje prawne. Mogą odpowiadać z art. 224a Kodeksu Karnego, według którego: "Kto wiedząc, że zagrożenie nie istnieje, zawiadamia o zdarzeniu, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób lub mieniu w znacznych rozmiarach lub stwarza sytuację, mającą wywołać przekonanie o istnieniu takiego zagrożenia, czym wywołuje czynność instytucji użyteczności publicznej lub organu ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia mającą na celu uchylenie zagrożenia, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8". Sprawcy mogą także zostać pociągnięty do pokrycia kosztów akcji ewakuacyjnej i strat poniesionych przez instytucję, której praca została zakłócona.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Rząd podjął decyzje w nocy. Polacy mają kategoryczny zakaz do 15 września
  2. Niebywałe sceny na pogrzebie Piotra Szczepanika. Żałobnicy przecierali oczy ze zdumienia
  3. Parafianie zamarli, gdy zobaczyli co można kupić na odpuście. Zdjęcie tylko dla dorosłych
  4. Premier podjął decyzję. Przymusowa kwarantanna dla Polaków na nowych zasadach jest już przesądzona
  5. "Nasz nowy dom" zagrożony? Już jutro Polsat wyemituje 200 odcinek, ale sukcesu Katarzynie Dowbor pozazdrościł TVN

Źródło: Nasze Miasto/Ino Online/Dziennik Bałtycki/eSanok

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News