Sensacyjne doniesienia o polskich sześcioraczkach, za którymi szalał cały kraj. Przecieramy oczy ze zdumienia

Sensacyjne doniesienia o polskich sześcioraczkach, za którymi szalał cały kraj. Przecieramy oczy ze zdumienia Źródło: Instagram.com szescioraczki_pl_sextuplets

Sześcioraczki, które przyszły na świat w maju 2019 roku, zachwyciły Polaków. Media własnie obiegły sensacyjne informacje o niemowlakach, rodzice nie mogą w to uwierzyć.

Sześcioraczki przyszły na świat 20 maja 2019 roku w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie i zachwyciły wszystkich. To zupełnie unikatowy poród na skalę kraju, rodzeństwo z Tylmanowej jest jedynym takim w Polsce. 

Sześcioraczki są jedyne w Polsce

Filip, Tymon, Zosia, Kaja, Nela i Malwina są już od niemal pół roku znajdują się pod opieką rodziców. Ostatnia dziewczynka z rodzeństwa opuściła szpital we wrześniu 2019 roku. Choć rodzice wielokrotnie podkreślali, że są bardzo szczęśliwi i dumni ze swojego niezwykle licznego potomstwa, to jednak opieka nad szóstką dzieci wymaga od nich wiele czasu i pieniędzy. 

Podczas poniedziałkowej sesji, Radni Sejmiku Województwa Małopolskiego zdecydowali o przekazaniu 919 tys. zł na wsparcie dla rodzeństwa z Tylmanowej. Pieniądze na ten cel pochodzą z budżetu województwa i mają trafić do gminy Ochotnica Dolna, w której sześcioraczki przyszły na świat. 

- Posiadanie tak licznego potomstwa to błogosławieństwo, ale także olbrzymie wyzwanie. Mamy nadzieję, że pomoc finansowa pozwoli rodzicom wychowywać pociechy bez trosk o ich najważniejsze potrzeby - powiedział Witold Kozłowski, marszałek województwa małopolskiego.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Sześcioraczki dostaną prawie milion złotych

Sześcioraczki są wcześniakami. Ciąża matki została rozwiązana w 29. tygodniu przez cesarskie ciecie. Opieka nad dziećmi przedwcześnie urodzonymi, których system odpornościowy nie jest do końca wykształcony, wymaga dodatkowej ostrożności i wielu zabiegów.

- Wszystkie dzieci muszą być rehabilitowane pod okiem specjalistów kilka razy w tygodniu, wymagają także codziennej stymulacji w domu. Zapewnienie im odpowiedniej opieki to prawdziwe wyzwanie, dlatego środki w wysokości ponad 919 tys. zł. będą przekazane na rzecz rodziny, tak aby rodzice mogli zorganizować dla nich całodobową opiekę - powiedziała Marta Malec-Lech z zarządu województwa.

Dzisiaj grzeje: 1. Polacy dostają pilne smsy, Ty też? Nie wolno go ignorować, oznacza ogromne niebezpieczeństwo
 
2. Kinga Rusin apeluje do samego Prezydenta. Chodzi o skandaliczny materiał TVP

Samorząd województwa małopolskiego wsparł już rodzinę finansowo w łącznej kwocie 485 tys. zł. Pieniądze zostały przeznaczone m.in. na wyprawkę dla rodzeństwa.

Najlepsze newsy dnia:

  1. WHO ostrzega. Liczba osób chorych na raka może wzrosnąć nawet o 81%
  2. Skoki narciarskie zostaną odwołane przez koronawirus? Organizatorzy są pełni obaw
  3. Rodzina drży z obaw o Annę Dymną, boją się najgorszego. Chodzi o jej zdrowie
  4. Nieludzkie, do nieprzytomności pobił piękną kobietę na środku ulicy. Powód nie mieści się w głowie
  5. Mąż kazał przeczytać żonie swoje zapiski, a potem strzelił. Najgorszą rzecz zrobił dopiero, kiedy zaczęła krzyczeć
  6. Kiwi jest najzdrowszym owocem świata. Zjesz 1 dziennie i zauważysz 9 piorunujących zmian w organizmie

źródło: Interia

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News